Październik 2015

Stowarzyszenie "W Tonacji Serca"

Pomóż nam pomagać!
Stowarzyszenie „W Tonacji Serca” potrzebuje wsparcia w projekcie „Pokonaj Rekrutera”, który ma na celu pomoc młodzieży z ośrodka socjoterapeutycznego w odnalezieniu się na rynku pracy.
Wolontariusze, którzy się zgłoszą będą wspierać w nas w prowadzeniu szkoleń, gier coachingowych oraz symulacji rozmów kwalifikacyjnych.
Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji projektu, powinny mieć już jakieś doświadczenie w jednej z czterech dziedzin : rekrutacji, doradztwie, szkoleniach lub coachingu.

Fundacja "Dr Clown"

Od 1999 roku realizujemy program terapii śmiechem. Pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły wolontariuszy "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Ci zabawni „lekarze” bawiąc likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka. Pragniemy, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.

Śląskie Towarzystwo Genealogiczne

Śląskie Towarzystwo Genealogiczne jest zarejestrowanym regionalnym stowarzyszeniem kulturalnym non profit.

Stowarzyszenie powstało w 1992 roku, a jego siedziba mieści się we Wrocławiu.

Po Polskim Towarzystwie Heraldycznym w Warszawie i Towarzystwie Genealogiczno-Heraldycznym w Poznaniu, byliśmy trzecim stowarzyszeniem genealogicznym w Polsce, które rozpoczęło działalność po 50-letniej przerwie w polskim ruchu genealogicznym (okres wojny i podporządkowania obcemu mocarstwu).

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od niemal 25 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki pomagają im każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy wspiera ich Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe.

Strony