Grudzień 2015

Półmetek projektu „Wspieram Wrocław”

Pięć miesięcy, 151 dni, 30 entuzjastycznych osób, liczne konferencje, ważne akcje społeczne, ciekawe koncerty, propagowanie pamięci historycznej i zdrowego stylu życia – te i wiele innych, na co dzień niezwiązanych ze sobą pojęć w ciągu ostatnich dwóch miesięcy połączył projekt „Wspieram Wrocław”. Niepozorny szesnasty grudzień 2015 roku był 76. dniem trwania projektu i stanowił jego półmetek – przyszedł więc czas na podsumowanie dotychczasowych działań!

Fundacja Ewy Naworol

Fundacja Ewy Naworol od trzech lat prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży pt. "My Nie Gryziemy".
Celem naszej akcji jest przede wszystkim szkolenie dzieci z zakresu:
• profilaktyki pogryzień przez psy,
• szeroko pojęta edukacja dotycząca bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami,
• zmniejszenie liczby pogryzień poprzez znajomość prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
• Zwrócenie uwagi dzieci i dorosłych na sygnały wysyłane przez psy wyrażane ich mową ciała

Projekt "Wspieram Wrocław". Sportowa integracja!

Atrakcyjna sylwetka, wydzielanie endorfin powodujących lepsze samopoczucie, dobra kondycja, zwiększanie siły, wzmacnianie odporności – każdy z nas zapewne mógłby wymienić dziesiątki powodów, dla których warto podejmować aktywność fizyczną. Spotkaniu uczestników projektu „Wspieram Wrocław” na początku grudnia w centrum sportowym Hasta la Vista przyświecała przede wszystkim integracja i wspólna zabawa w późnojesienny wieczór!

Stowarzyszenie Siemacha Spot 24/7

Jesteśmy stowarzyszeniem Siemacha Spot 24/7 we Wrocławiu.Naszym głównym celem jest przygotowanie dzieciaków do wejścia w samodzielny świat i danie im szansy na zdrowy start w dorosłym życiu. Przedział wiekowy : od 10 do 18 lat. Dzieciaki potrzebują pomocy w odrabianiu lekcji i przygotowaniu na kolejny dzień szkolny. Wystarczą 2 godziny w ciągu dnia. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to praca wolontaryjna. Wiemy też, że każdy ma własne plany i obowiązki. Z tego względu dopasujemy się do osób mających chęć nas wspomóc. Poświęcony czas i kontakt z drugą osobą, będą dla dzieci niezwykle cenne.

Fundacja "Kobieta z Brzuszkiem"

Powstaliśmy, aby móc wspierać kobiety w ciąży - najbardziej newralgicznym okresie ich życia. Niesiemy pomoc zarówno w kwestiach społecznych jak i okołomedycznych. Pokażemy Ci, jak należy dbać o zdrowie swoje i dziecka, jak udźwignąć nielichy bagaż emocjonalny związany z ciążą, a także pomożemy rozwinąć Twoją własną kobiecość i pewność siebie. W razie potrzeby, niesiemy pomoc także w kwestiach prawnych.