Czerwiec 2016

Fundacja DOMINO

Celem fundacji jest wspieranie rozwoju sztuk audiowizualnych oraz podmiotów działających w tym obszarze. Dodatkowo wspieramy też rozwój ekonomii społecznej.

Obecnie realizujemy projekt "Premiera międzynarodowej wystawy twórczości Iana Emesa we Wrocławiu" dofinansowany przez Gminę Wrocław, w ramach którego po raz pierwszy w tej części Europy można oglądać twórczość pierwszego animatora PINK FLOYD.

„Wolontariusz Wspieram Wrocław – Odkryj swój potencjał!” - szkolenie na start

Wolontariusze "Wspieram Wrocław" mierzą się z wieloma wyzwaniami na różnym podłożu. Wolontariat stanowi dużą szansę dla samorozwoju i chęci poprawiania swoich umiejętności. Oprócz pomocy przy organizowaniu wydarzeń kulturalnych na terenie Wrocławia, mamy możliwość wzięcia udziału w szkoleniach.

Wolontariat hospicyjny

Chcielibyśmy serdecznie Was zachęcić do zaangażowania się w wyjątkowe działanie, jakim jest wolontariat w Stowarzyszeniu Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Wolontariusze naszego Hospicjum odznaczają się szczególnymi cechami: wrażliwością, odpowiedzialnością, radością pomagania. Jak sami niejednokrotnie podkreślą, oni również wiele otrzymują podczas swojej wolontaryjnej przygody.

Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną nieuleczalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół stanowi personel medyczny, terapeutyczny, psychologiczny, administracyjny oraz osoby duchowne, które mają wieloletnie doświadczenie w opiece paliatywnej nad małym pacjentem. Troszczymy się również o całą rodzinę i zdrowe rodzeństwo. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku. W chwili obecnej opiekujemy się ponad setką małych pacjentów z terenu województwa dolnośląskiego.