Sierpień 2016

Acts of Mercy

Sierociniec Acts of Mercy jest domem dla osieroconych dzieci w Kenii. Znajduje się on w małej miejscowości o nazwie Mujwa, w pobliżu miasta Nkubu w Meru. Mimo tego, że mieszkające tam dzieci nie zawsze są zdrowe i prawie zawsze pod finansową kreską, zawsze promieniują one szczęściem i zawsze są uśmiechnięte."To jest świat, który należy zobaczyć aby zrozumieć i w pełni poczuć piękno i sympatię wobec Afryki

MAM poMOC

Tworzymy Fundacje MAM poMOC, która skupia się na pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami w wyjątkowy sposób. Chcemy zaprzyjaźniać dzieci z niepełnosprawnościami z dziećmi zdrowymi i ich rodziny. Uczymy najmłodszych o ograniczeniach swoich kolegów i koleżanek, pokazujemy jak sięgać po pomoc, żeby wszyscy razem działali jak jeden organizm i siebie uzupełniali.

Rekrutacja do III edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”!

Chcesz aktywnie i wartościowo spędzić wolny czas w mieście? Masz motywacje do działania? Chcesz doskonalić siebie? Zaangażuj się w projekt na rzecz Wrocławia. Ruszyła rekrutacja do trzeciej edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

fot. Sabina Zacharko

Projekt „Wspieram Wrocław” - Integracja wolontariuszy we wrocławskim ZOO

21 lipca 2016 roku, wolontariusze z projektu „Wspieram Wrocław” wybrali się na wspólny spacer do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja na odwiedzenie znanego Afrykarium. Z podziwem przyglądaliśmy się wodnym ekosystemom Afryki. W obiekcie panował iście afrykański upał, co sprawiło, że przez moment udało nam się zapomnieć, że wciąż jesteśmy we Wrocławiu.

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej

Firlej, w ciągu kilkunastu lat funkcjonowania, wyrósł na znaczące i prężnie działające miejsce, w którym realizowany jest ambitny, interdyscyplinarny program kulturalny. Wysoką renomę oraz rozpoznawalność w Polsce i w Europie, Firlej zyskał przede wszystkim, jako przestrzeń koncertowa, gdzie prezentują się wykonawcy z całego świata. Klub stanowi również miejsce niezwykle przyjazne dla wszelkich inicjatyw artystycznych.

Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Kenii

Organizacja Acts of Mercy powstała w marcu 2015 r.
i kieruje swoje działania w stronę osieroconych dzieci oraz osób starszych w Kenii. We Wrocławiu odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych, chętni mogą podarować dzieciom ołówki, flamastry, linijki, bloki oraz wszystko, co przyda się im w nauce. Akcja trwa
od 1 września do 30 grudnia 2016 roku.

Kontakt w sprawie zbiórki:
Wioletta Kołodziejczyk
tel. 733 034 715

Dolnośląska Fundacja na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina”

Fundacja jest miejscem skupiającym ludzi podobnie myślących i czujących potrzebę pomocy społecznej oraz stawiających dobro Dziecka i Rodziny na pierwszym planie.

Misją fundacji jest szeroko rozumiana pomoc społeczna dzieciom będącym w pieczy zastępczej i ich rodzinom, przez zapewnienie wsparcia w bieżących potrzebach i sprawach dnia codziennego oraz pomoc w rozwoju dzieci, będących pod opieką zastępczą.

Wrocławskie Centrum Integracji

Celem działania Wrocławskiego Centrum Integracji jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób, które znalazły się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Trudności ze znalezieniem pracy napotyka dziś wiele grup społecznych. Do grup tych należą m. in.: osoby niepełnosprawne, uzależnione, bezdomne, opuszczające zakłady karne czy też ofiary przemocy w rodzinie. Specyfika tych grup jest bardzo różna, jednakże w każdej z nich występują osoby z silną motywacją do podjęcia pracy.