Listopad 2016

10 kroków do (dobrej) zmiany

Szkolenie "Pozytywne zarządzanie zmianą" odbyło się w CRZ Krzywy Komin.  Uczestnicy mogli przyjrzeć się cyklowi życia organizacji od powstania aż do schyłku oraz różnym obszarom kryzysu, w których potrzebna jest zmiana. Nie zabrakło czasu na część praktyczną - pracę w grupach pod okiem trenera.

Metodologia LEAN w pracy

Podczas szkolenia "Jak usprawnić swoją pracę (wprowadzenie do metodologii LEAN)" uczestnicy dowiedzieli się o narzędziach w niej wykorzystywanych, takich jak 5S, 5 Why's Dlaczego?, diagram Ishikawy/Fishbone, mapowanie procesu i matryca Eisenhowera.

Gry i zabawy

Szkolenie „Gry i zabawy w firmie” miało charakter warsztatowy. Skierowane było do osób, które chcą nauczyć się jak przeprowadzić integrację grupy, ale nie wiedzą od czego zacząć. Na początku prowadzący zapoznał uczestników z ogólnymi zasadami przeprowadzania zabaw oraz podał wskazówki na temat doboru gry dla konkretnych grup.

Praca projektowa w praktyce!

Szkolenie "Pali się!" w bardzo praktyczny sposób obrazował pracę projektową. Uczestnicy dostali wspólne zadania - ugaszenie pojawiających się w mieście pożarów. Każde kolejne wyzwanie było trudniejsze i wymagało coraz większego zgrania zespołu. I, choć współpraca w grupie jest tak cenioną formą realizowania zadań, okazało się, że niesie też wiele trudności. Na warsztatcie była okazja przyjrzeć się im i wyciągnąć wnioski, przydające się w kolejnych rundach, ale i w życiu codziennym.