Styczeń 2017

W ZWIĄZKU Z RAKIEM

Rak jest obecnie na świecie główną przyczyną śmierci dzieci między 3 a 14 rokiem życia.
Każdego dnia lekarze wykrywają jakiś nowotwór u 300 Polaków, a 220 innych osób dziennie umiera z powodu raka.
Rak płuc jest najgroźniejszym ze wszystkich nowotworów. Zabija dziennie 61 Polaków, i po raz pierwszy w ciągu ostatnich trzech lat jest nowotworem z najwyższą śmiertelnością wśród kobiet.
Roczne tempo wzrostu umieralności na nowotwór złośliwy płuca u mężczyzn jest obecnie w Polsce dwukrotnie wyższe niż w jakimkolwiek innym kraju Europy.

Zostań wolontariuszem The World Games 2017 we Wrocławiu!

The World Games 2017 to 10 dni zmagań w 31 dyscyplinach sportowych.
Od 20 do 30 lipca 2017 we Wrocławiu ponad 4000 sportowców będzie rywalizować na 26 obiektach. Wolontariusze będą opiekować się drużynami, odpowiadać za przebieg zawodów i logistykę wydarzenia, wspierać zawodników, sędziów, gości VIP 
i dziennikarzy z całego świata. Każdemu wolontariuszowi organizatorzy zapewnią strój, wyżywienie, ubezpieczenie, pakiet szkoleń i certyfikaty, a osobom spoza Wrocławia – także noclegi. 

Domy dla Dzieci Towarzystwo Nasz Dom

Witajcie!

Poszukujemy zaangażowanych i odpowiedzialnych wolontariuszy do współpracy w naszym Domu dla Dzieci. Mile widziani studenci ;) Pedagogika czy też psychologia nie są kierunkami obowiązkowymi.
Nasze potrzeby to zarówno praca indywidualna z Dzieckiem jak i też grupowa, polegająca na animacji czasu wolnego. Wolontariuszom zapewniamy koordynatora i stałą współpracę z wychowawcami.
Doświadczenie i nowe umiejętności gwarantujemy :)

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Muchobór Wielki

Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Muchobór Wielki działa przy Radzie Osiedla Muchobór Wielki, prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą, profilaktyczną i edukacyjną. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 16 do 20. Do Centrum uczęszczają dzieci w wieku od 6 do 16 r.ż. Ponadto średnio raz w miesiącu organizowane są wyjścia i wycieczki, raz w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego, w trakcie roku organizowane są także zajęcia z pierwszej pomocy oraz sensoplastyki.

Stara Piekarnia

Pierwsze takie miejsce we Wrocławiu. Kawiarni i pracownia artystyczna w jednym, w której najważniejszą ideą jest integracja społeczna. Miejsce otwarte i przyjazne dla wszystkich, w którym nie ma miejsca na stereotypy i społeczne uprzedzenia. U nas można napić się aromatyczne kawy, posiedzieć w miłej atmosferze, delektując się smakiem domowego ciasta. Wziąć udział w szerokiej ofercie warsztatów plastycznych, wziąć udział w wernisażu lub spotkaniu z ciekawym gościem. Zorganizować przyjęcie urodzinowe dla najmłodszych lub rodzinną uroczystość.

Idealne CV

"Warsztat z pisania cv i skutecznego udziału w rekrutacji" cieszył się dużym zaniteresowaniem wśród osób, które są w trakcie poszukiwania lub zmiany pracy. Dzięki cennym radom trenerki uczestnicy dowiedzieli się czego unikać, a co jest niezbędne w tworzeniu zawodowego życiorysu.

Excel dla zielonych

Szkolenie z podstaw programu Excel spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród wrocławian. Dzięki uprzejmości Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin mogliśmy zaprosić uczestników do tamtejszej sali komputerowej, gdzie w przyjaznej atmosferze zgłębiali swoją wiedzę informatyczną.

Prowadzenie warsztatów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu dla uczniów szkół podstawowych

Szukamy osób, które chciałyby prowadzić warsztaty edukacyjne o zdrowym odżywianiu dla uczniów w szkołach podstawowych.
Szukamy osób zakręconych na punkcie zdrowego odżywiania. Zależy nam, aby były to osoby, które są w trakcie studiów, bądź absolwentami kierunków związanych z dietetyką, żywieniem dzieci.

Fundacja Polskiedzieci.org

Zajmujemy się aktywną promocją i profilaktyką zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży, pedagogów oraz rodziców.
Prowadzimy warsztaty kulinarne, edukacyjno - inspiracyjne dla dzieci w szkołach podstawowych, kadry ze szkolnych stołówek oraz rodziców i pedagogów.
Otwieramy sklepiki szkolne ZDROWIK tylko ze zdrową żywnością.
Jesteśmy przekonani, że systematyczna aktywizacja wpłynie na zmianę złych nawyków żywieniowych naszego społeczeństwa.