Grudzień 2017

materiały własne

Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - konkurs dla wrocławskich wolontariuszy

W pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” przyjęliśmy zgłoszenia pełnoletnich wolontariuszy, działających na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – zgłosiły wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe oraz pracodawcy. 

7. Miejskie Dni Wolontariatu - podsumowanie szkoleń w firmie NewVoiceMedia

7. edycja Miejskich Dni Wolontariatu była okazją do współpracy z firmami, które po raz pierwszy włączyły się w organizację wydarzenia, prezentując swoje zaangażowanie społeczne i otwartość na wolontariat pracowniczy. Swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniami podzielili się pracownicy firmy NewVoiceMedia, wrocławskiego oddziału międzynarodowej firmy z branży IT. Tematyka szkoleń dotyczyła takich zagadnień jak praca w zespole, komunikacja w grupie, czy kariera w IT. 

Razem w Drodze - Projekty Rozwojowe (Fundacja Agencja Informacji Gospodarczej)

Jesteśmy organizatorem Wyjazdów Rozwojowych dla osób niewidomych, słabowidzących oraz widzących. Dodatkowo pełnosprawni Uczestnicy pełnią podczas naszych Wypraw rolę przewodników. Chcemy dodawać inspiracji, łączyć ludzi i budować świadomość siebie.
Razem z naszymi Uczestnikami wybieramy się w tajemnicze zakątki Polski oraz Gruzji i odkrywamy szlaki Kaukazu oraz Polskich Gór. Eskapady rozwojowe, które organizujemy odbywają się zawsze pod okiem wyszkolonej kadry trenerów/coachów.

7. Miejskie Dni Wolontariatu z firmą Hewlett Packard Enterprise

W kalendarzu 7. Miejskich Dni Wolontariatu i w tym roku nie zabrakło szkoleń w siedzibie firmy Hewlett Packard Enterprise, której pracownicy zaproponowali szereg tematów, takich jak zarządzanie czasem, budowanie wizerunku czy etyka w biznesie.

Poniżej relacje wolontariuszy projektu "Wspieram Wrocław", którzy włączyli się w organizację wydarzenia. 

Amnesty International Grupa Wrocław

Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Razem zmieniamy świat, by każdy mógł korzystać ze swoich praw.

Chcemy świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka są osądzeni.

W swoich działaniach kierujemy się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane.