Projekt "Wspieram Wroclaw". Od gryzipiórka do Dziennikarza!

Każdy, kto próbował kiedykolwiek zmierzyć się z zadaniem stworzenia własnego tekstu wie, że jest to niełatwe zadanie. „Jak Pisać?” – na to pytanie próbowali wspólnie odpowiedzieć uczestnicy projektu "Wspieram Wrocław" na szkoleniu przeprowadzonym
9 listopada we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Współcześnie, rola dziennikarza nie ogranicza się do redagowania tradycyjnych tekstów: artykułów, relacji, ogłoszeń czy wywiadów. Z tego powodu przegląd współczesnych form dziennikarskich nie mógł obejść się bez form piśmienniczych obecnych w mediach społecznościowych, tj. postów, konkursów, komentarzy przydatnych podczas promowania wydarzeń lub instytucji. Uczestnicy wzbogaceni o nową wiedzę musieli zmierzyć się z rzeczywistymi tekstami zawierającymi błędy. Nadmiar lub brak informacji, błędy stylistyczne, nieodpowiednia forma tekstu – to tylko część przeszkód, jakie próbowały pokonać trzy grupy współuczestników.

Zdobyte umiejętności z pewnością wielokrotnie przydadzą się w przyszłości” – podsumowała szkolenie jedna z uczestniczek. Pytanie „Jak Pisać?” nie pozostało bez odpowiedzi, jednak – jak zgodnie przyznali obecni na szkoleniu – dopiero  rzeczywiste redagowanie tekstów z uwzględnieniem wskazówek prowadzącej da oczekiwane efekty.

Krzysztof Mrozek, wolontariusz projektu "Wspieram Wrocław"

Tagi: