Wolontariusze "Wspieram Wrocław" - Sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia

Sadzenie drzew
Wspieram Wrocław

Dla aktywnych Wolontariuszy programu Wspieram Wrocław czas pędzie niezmiernie szybko, chociaż często chciałoby się go zatrzymać. Zadań, przy których organizacji pomagamy, jest we Wrocławiu co nie miara. Jednym z takich wydarzeń było sadzenie drzew w Parku Tysiąclecia , które odbyło się 7 maja 2016 roku.

Obecni na pikniku, nie mieli okazji się nudzić. Oprócz tego, że uczestniczyli w niesamowitej inicjatywie zasadzenia własnego drzewa, mogli również wziąć udział w licznych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów. Ochotnicy mierzyli się w walce sumo, sprawdzali swoje zdolności łucznicze, próbowali utrzymać się na dmuchanym byku, grali w Twistera albo w Lacrosse’a. Całość dopełniły występy artystyczne oraz przepyszny żurek – kto nie spróbował, niech żałuje.

Zachwyca mnie to, że za kilkadziesiąt lat, ktoś skryje się w cieniu zasadzonego przez nas drzewa i spojrzy w prześwitujące ponad koronami błękitne niebo. Osobiście na pewno zabiorę w to miejsce swoje dzieci, a później wnuki, żeby zobaczyły jak z małej sadzonki wyrasta coś pięknego.

Tekst: Karolina Iglewska

Organizatorzy dziękują uczestnikom drugiej edycji projektu "Wspieram Wrocław" za zaangażowanie w to zadanie!

Tagi: