Projekt "Wspieram Wrocław" - informacje ogólne

„Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę uczestnictwa wrocławian w organizowaniu wydarzeń i kampanii miejskich oraz działanie na rzecz profesjonalizacji przygotowywania i koordynowania wolontariatu w strukturach miasta.

Prace nad koncepcją projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław” trwały od 2014 r. W rezultacie projekt cechuje się otwartością na innowacje i współpracę, dbałością o rozwój wolontariuszy oraz zadań, które realizują, a także nastawieniem na realne wsparcie działań na rzecz Wrocławia. W dniu 1 października 2015 r. ruszyła pierwsza pilotażowa edycja projektu, która zakończyła się w marcu 2016 r. Projekt zakłada zaangażowanie w działania miejskie kilkudziesięciu pełnoletnich wolontariuszy na min. 80 godzin przez pół roku. Z racji rosnącego zainteresowania udziałem w projekcie mieszkańców Wrocławia, rekrutacja do projektu jest kilkuetapowa i uwzględnia motywację oraz realne możliwości zaangażowania się kandydatów. Przez wolontariat uczestnicy projektu mogą współtworzyć różnorodne działania na rzecz miasta, realizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz inne instytucje i organizacje partnerskie. 

Więcej informacji o „Wspieram Wrocław” można przeczytać tutaj. Regulamin projektu dostępny jest tutaj
Rekrutacja do V edycji projektu "Wspieram Wrocław" rozpocznie się w październiku 2017 r. 

Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany ze środków Gminy Wrocław

Tagi: