Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - konkurs dla wrocławskich wolontariuszy

materiały własne

W pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” przyjęliśmy zgłoszenia pełnoletnich wolontariuszy, działających na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – zgłosiły wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe oraz pracodawcy. 

Celem konkursu jest promowanie wolontariatu w naszym mieście. Organizatorzy chcą w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych osób potrzebujących wsparcia, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym i dzielą się swoimi umiejętnościami, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

„Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców” – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów konkursu odbędzie się 19 marca 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Regulamin konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Harmonogram konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"

Organizatorem konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.