Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - konkurs dla wrocławskich wolontariuszy

5 grudnia 2017, gdy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, we Wrocławiu startuje konkurs dla wrocławskich wolontariuszy!

„Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców” – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Do pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” mogą zostać nominowani pełnoletni wolontariusze, działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – mogą zgłaszać wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe oraz pracodawcy.

Celem konkursu jest promowanie wolontariatu w naszym mieście. Organizatorzy chcą w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych osób potrzebujących wsparcia, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym i dzielą się swoimi umiejętnościami, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów konkursu odbędzie się w marcu 2018 r. Zgłoszenia kandydatów do konkursu przyjmowane są do 12 stycznia 2018 roku.

Regulamin konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Harmonogram konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Formularz zgłoszenia indywidualnego  "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Formularz zgłoszenia grupowego "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"

Organizatorem konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.