Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - konkurs dla wrocławskich wolontariuszy

materiały własne

Do pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” mogą zostać nominowani pełnoletni wolontariusze, działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – mogą zgłaszać wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe oraz pracodawcy. 

„Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców” – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Celem konkursu jest promowanie wolontariatu w naszym mieście. Organizatorzy chcą w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych osób potrzebujących wsparcia, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym i dzielą się swoimi umiejętnościami, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów konkursu odbędzie się 19 marca 2018 r. w Centerum Kongresowym. Zgłoszenia kandydatów do konkursu przyjmowane są do 9 lutego 2018 roku.

Regulamin konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Harmonogram konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Formularz zgłoszenia indywidualnego  "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Formularz zgłoszenia grupowego "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"

Organizatorem konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.