Fundacja Inspiratornia

Fundacja Inspiratornia powstała w 2010 roku. Od początku swojego istnienia realizuje szereg działań mających na celu edukowanie społeczeństwa w obszarze uzależnień, a także terapii, działań profilaktycznych i informacyjnych. Jej założycielki - Maja Ruszpel i Agnieszka Sieniawska, także realizując się zawodowo poza działaniami samej Fundacji - są głęboko zaangażowane w problematykę uzależnień chemicznych, a także uzależnień behawioralnych.
Inspiratornia współpracuje z innymi ngo's zajmującymi się obszarem polityki narkotykowej. Prezes fundacji, Maja Ruszpel jest członkinią Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Narkomanii i HIV/AIDS przy Urzędzie Miasta Warszawa, a także członkiem-założycielem Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, która jest organizacją sieciową.
Fundacja Inspiratornia specjalizuje się w działaniach informacyjnych i edukacyjnych realizowanych w przestrzeni miejskiej. Pierwszym takim działaniem było namalowanie graffiti poświęconego uzależnieniu od narkotyków - "Leczyć zamiast karać". Zgodzili się na nim wystąpić m.in. Marek Balicki, Wiktor Osiatyński i Tomek Lipiński. Realizowałyśmy także akcje informacyjne (Miasto Wciąga czy Behawioralnie- Racjonalnie) połączone z nieodpłatnymi poradami prawnymi. Osoby uzależnione od hazardu czy od zakupów mogły skonsultować się z prawnikiem i otrzymać jego wsparcie w temacie długów.
Fundacja Inspiratornia odwiedzając mitingi Anonimowych Hazardzistów i Dłużników była pierwszą organizacją, która bezpośrednio poinformowała ich o możliwości oferowanej pomocy oraz jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych, jej udzielała.

Kontakt

Telefon: 608015735
Adres e-mail: dominika.k.grydlik@gmail.com

Adres

Zielone Zacisze 3/111
03-294 Warszawa

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja