Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci"

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci istnieje od 2007 roku. Opiekuje się nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska. W ich własnych domach, bo tam jest dziecku najbezpieczniej. Jest to więc hospicjum domowe. Z drugiej strony to hospicjum mobilne, bo ekipa medyczna i cywilna jest w ciągłym ruchu – jeździ, dowozi, pomaga, edukuje, organizuje.

Podopieczni to dzieci z chorobami genetycznymi, neurologicznymi, metabolicznymi i onkologicznymi, a także te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Dla rodzin domowa opieka paliatywna jest bezpłatna. Jej zorganizowanie i realizowanie – bardzo kosztowne. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zapewnia zakup leków, opiekę lekarzy i pielęgniarek, specjalistyczny sprzęt, rehabilitację, opiekę psychologiczną, pomoc socjalną, grupę wsparcia dla rodziców po stracie. Część wydatków finansuje państwo, ale to za mało. Pomagają osoby indywidualne, firmy i instytucje. Głównie z Dolnego Śląska. Największa pomoc to przekazanie 1% podatku. Wystarczy wpisać KRS 0000287982 w rozliczenie roczne, by zapewnić chorym dzieciom i ich rodzinom bezpieczny rok.

Fundacja nie mogłaby działać bez wolontariuszy. Dorośli wolontariusze (działający przy fundacji i wolontariat pracowniczy) pomagają w pracach biurowych, podczas wydarzeń informacyjnych i kwest, a po przeszkoleniu również w rodzinie chorego dziecka . Dzieci czyli wolontariusze przedszkolni i szkolni uczestniczą w akcjach Pola Nadziei, Nakrętki dla Hospicjum, Wrocławski Bieg Sponsorowany.

Za każdą pomoc dziękujemy.
http://www.hospicjum.wroc.pl/
http://www.facebook.com/wroclawskie.hospicjum

Kontakt

Telefon: 795524909
Adres e-mail: wolontariat@hoscpicjum.wroc.pl

Adres

Jedności Narodowej 47/47a/49a
50-260 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja