Laboratorium Inspiracji

Laboratorium Inspiracji to ogólnopolski projekt skupiających ludzi, którzy wierzą w to, że MŁODZIEŻ JEST NIEZWYKŁA. Z racji, że lubimy działać poza schematami, stworzyliśmy projekt oparty na idei samozarządzania, który stawia na nieustanną współpracę ze szkołą i wychowawcą, a przede wszystkim z uczniem.
Fundamentem działań są ludzie – Ci, którzy chcą podzielić się swoim czasem, pomysłami, zaangażowaniem, dołączając do społeczności wolontariuszy. Po profesjonalnym przeszkoleniu, dwuosobowy zespół inspiratorów przez pół roku prowadzi bezpłatny cykl warsztatów dla uczniów klas ponadgimnazjalnych. W atmosferze zaufania i partnerstwa oraz działając przez doświadczenie, uczniowie spotykają się z tematami takimi jak m.in.: emocje, motywacja, planowanie i realizacja celów, relacje, komunikacja i poznanie siebie.

Wszystko to ma na celu stworzenie przestrzeni dla młodego człowieka, w której najważniejszy będzie on i jego indywidualność. Jednocześnie rozwój umiejętności miękkich pozwala na minimalizowanie problemów natury emocjonalnej i psychicznej oraz przygotowuje młodzież do dalszych wyzwań np. współdziałania w grupie, radzenia sobie ze stresem oraz podejmowania decyzji na rynku pracy.

Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i wytrwale szukamy rozwiązań. Dbamy o jakość i w każde działanie wkładamy serce, budując małymi krokami innowacyjny i kompleksowy model wsparcia edukacji formalnej, który zostanie rozpowszechniony na skalę ogólnopolską.

Jeśli nasza inicjatywa zainspirowała także Ciebie – zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Telefon: 515481545
Adres e-mail: info@laboratoriuminspiracji.pl

Adres

Pasieczna 38
54-108 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja