Stowarzyszenie Anioły Wiedzy

Stowarzyszenie Anioły Wiedzy to grupa pasjonatów, która widząc trudności w polskiej oświacie, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Bezpłatnie pomagamy w nauce potrzebującym dzieciom z Wrocławia, Gdańska i Poznania, których rodzice nie są w stanie pozwolić sobie na dodatkowe płatne zajęcia. Współpracujemy z 6 szkołami na terenie trzech województw.

Zastanawialiście się, czego nauczyliśmy się na lekcjach w szkole? Spędziliśmy tam 12 lat, a nie pamiętamy nawet 10% materiału. Wszystko przez to, że wiedzę przekazywali nam w najtrudniej przyswajalny sposób. Idea Stowarzyszenia Anioły Wiedzy zrodziła się z chęci zmiany tego przez co sami przeszliśmy czyli bierne, grupowe słuchanie. Nie każdego stać na korepetytorów, ale każdego stać na to, by mieć marzenia i pasje. Właśnie tu wkraczamy. Uczymy dzieci z ubogich rodzin poprzez uruchomienie kreatywności, do której system edukacji nie przywiązuje wystarczającej uwagi. Zostań wolontariuszem, podziel się wiedzą i zbuduj z nami lepsze jutro!

Misja i wartości Stowarzyszenia Anioły Wiedzy
• współpraca, działanie drużynowe
• nie porównywanie się do innych
• dostrzeganie talentów w ludziach i cieszenia się nimi
• życie nie jest wyścigiem, tylko podróżą
• ciągi przyczynowo - skutkowe, zamiast dokładnych dat
• analiza wniosków i własna interpretacja faktów
• sposoby uczenia się i znajdowania wiedzy (np. selekcja i filtrowanie informacji w Internecie)
• motywowanie i odnajdowania siebie (co lubimy, co nas interesuje)
• interesowanie się światem, odkrywanie możliwości, wzbudzanie emocje
• rozbudzanie chęci czytania ciekawymi książkami

Jako dzieci mamy chęć poznawania świata – widząc A i B zastanawiamy się, czy są ze sobą połączone. Nie zaniedbujmy tej ciekawości, wskazując im, co mają widzieć. Prawdziwa mądrość bierze się ze zrozumienia, a nie bezmyślnego przyswajania faktów.

Staramy się, aby nasi podopieczni uczyli się, a nie tylko byli nauczani. Nie chcemy, żeby zapamiętywali całej encyklopedii, tylko wiedzieli, gdzie i w jaki sposób wyszukiwać informacje. Wykorzystujemy kreatywność i technologie. Cyfryzacja to nasz sprzymierzeniec, a nie wróg. Nie mamy zamiaru narzucać swoim uczniom wniosków, tylko samodzielnej interpretacji.

https://www.polskieradio.pl/9/325,Reportaz

http://m.wroclaw.eska.pl/newsy/wroclawianie-moga-zostac-aniolem-wiedzy/6...

http://wroclaw.tvp.pl/34703626/06112017

Kontakt

Telefon: 794963592
Adres e-mail: anioly.wiedzy@gmail.com

Adres

Legnicka 65
54-206 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja