Fundacja 2plus4

Fundacja 2+4 została utworzona w listopadzie 2009 przez ludzi wielkiego serca, którym losy zwierząt od lat nie są obojętne. Działamy głównie na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Założycielem fundacji jest Ireneusz Czerniejewski.

Głównym celem fundacji jest udzielanie pomocy bezdomnym zwierzętom, pochodzącym z interwencji, niechcianym, często mającym za sobą ciężkie przeżycia i/lub sprawiającym problemy behawioralne. Każdemu pragniemy znaleźć nowy dom, w którym mógłby godnie żyć, być kochanym i stać się prawdziwym członkiem rodziny. Zwiększamy ich szansę na adopcję poprzez socjalizację i bezpłatne szkolenia. Służymy pomocą wszystkim, którzy wyciągną pomocną dłoń w kierunku bezdomnych zwierząt, dając im nadzieję na nowe życie.

W naszych domach tymczasowych (prowadzonych przez wolontariuszy) mamy szansę poznać psa, zdobyć wszelkie informacje, które pomagają znaleźć mu dom, dopasowując potrzeby psa i możliwości opiekunów. Jest w tym czasie socjalizowany i szkolony przez behawiorystę i trenera. Dzięki naszemu działaniu psy, które miały nikłe szanse ze względu na traumatyczne przeżycia i problemy behawioralne, odzyskują je.

Pragniemy również przełamać opinię, że adopcja psa ze schroniska to duże ryzyko i problemy z jego wychowaniem. Dlatego udzielamy niezbędnych informacji i wsparcia nowym właścicielom.

Propagujemy świadome posiadanie zwierząt i mądrą postawę, sterylizację i kastrację zwierząt nie hodowlanych, opiekę weterynaryjną, sprzątanie po psach. Uświadamiamy najmłodszych o odpowiedzialności wynikającej z opieki nad zwierzętami pokładając nadzieję w rosnącym nowym pokoleniu opiekunów.

Wszystkie osoby zaangażowane w działalność fundacji są wolontariuszami. By jeszcze skuteczniej pomagać, potrzebujemy osób, które w swych zadaniach poczują misję. Osób, które z zaangażowaniem i pasją będą realizowały sens istnienia tej organizacji - poszukiwanie dobrych, odpowiedzialnych ludzi dla zwierząt. Szukamy osób, które pomagałaby w akcjach adopcyjnych lub udzielą tymczasowego schronienia naszym podopiecznym (zapewniamy w tym czasie wyżywienie psa i opiekę weterynaryjną). Zależy nam na aktywnej i stałej współpracy z odpowiedzialnymi osobami.

Kontakt

Telefon: 511712853
Adres e-mail: dwapluscztery@gmail.com

Adres

Legnicka 65
54-206 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja