Fundacja 2plus4

Fundacja 2 plus 4 została utworzona w listopadzie 2009 roku i działa na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Założycielem fundacji jest  Ireneusz Czerniejewski.

Głównym celem fundacji jest udzielanie pomocy psom przebywającym obecnie w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, pochodzącym z interwencji, niechcianym i mającym ciężkie przeżycia i problemy behawioralne. Pragniemy znaleźć im nowe, szczęśliwe domy tymczasowe i domy ostateczne, w których mogłyby godnie żyć, być kochane i stać się prawdziwymi członkami rodziny. Zwiększamy ich szansę na adopcję poprzez socjalizację i bezpłatne szkolenia.

Przyjęliśmy następujący schemat działania: czworonoga ze schroniska umieszczamy w domu tymczasowym u jednego z naszych wolontariuszy; w trakcie tego pobytu pies jest socjalizowany i szkolony przez behawiorystów i trenerów; kiedy wraz z opiekunem uznamy, że jest on gotowy do adopcji uruchamiamy program adopcyjny.

 

Dzięki naszemu działaniu psy które miały nikłe szanse na adopcję ze względu na traumatyczne przeżycia  i problemy behawioralne mają szanse na nowe życie. Mamy nadzieję przełamać opinie, że adopcja psa ze schroniska to wielka niewiadoma i duże ryzyko oraz późniejsze problemy z jego wychowaniem. Wolontariuszom, dającym tymczasowy dom zapewniamy wyżywienie psa i usługi weterynaryjne w okresie poszukiwania domu ostatecznego.

Pragniemy zmienić obraz adopcji psów i kotów, dlatego udzielamy niezbędnych informacji i wsparcia dla nowych właścicieli. Służymy pomocą wszystkim, którzy wyciągną przyjazną dłoń w kierunku bezdomnych zwierząt, dając im nadzieję na nowe, lepsze życie.Propagujemy także świadome posiadanie zwierząt i mądrą postawę , sprzątanie po psach, sterylizację i kastrację zwierząt nie hodowlanych, opiekę weterynaryjną. Chcemy uświadamiać najmłodszych o odpowiedzialności wynikającej z opieki nad zwierzętami, a także pokazać im możliwość aktywnego wypoczynku z psami (sporty kynologiczne - agility, obedience, frisbee etc.).

Kontakt

Telefon: 511712853
Adres e-mail: dwapluscztery@gmail.com

Adres

Sienkiewicza 40/15
50-335 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja