Fundacja Topacz Miasto Dzieci

Topacz Miasto Dzieci to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) skierowany do dzieci wieku od 6 do 16 lat, rekrutowanych przez szkoły należące do Gminy Kobierzyce i Miasta Wrocław.

Między 1-11 lipca 2014 blisko 1200 uczestników będzie przebywało bezpłatnie na wyodrębnionym terenie Zamku Topacz, gdzie zapoznają się z dwoma zawodami w ciągu dnia. Pracując przy każdym z nich przez godzinę otrzymują wynagrodzenie w walucie Miasta tauronkach. Decydują później, czy wydać je na drobne upominki i słodycze, czy oszczędzać przez kilka dni i na koniec kupić sobie wymarzoną zabawkę w Sklepie Marzeń.W trakcie całych warsztatów poznają sposób działania niewielkiego miasta, dostaną zadania, jakie wykonują władze i urzędy i nauczą się planowania wydatków, organizacji czasu i pracy w grupie.

Dzieci przyjeżdżają do Miasta Dzieci poznać różne zawody. Prawie 40 firm zaangażowało się w przedsięwzięcie reprezentując swoje specjalizacje. Czekają na nie między innymi zawód dziennikarza, mechanika, kelnera, czy bankowca. Za to w przerwie mogą skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez WORD, Teatr Lalek, Centrum Informacji i Rozwoju SpołecznegoStaropolankę, Gminne Centrum Kultury i Sportu. Więcej informacji o firmach, zawodach i atrakcjach znajdą Państwo w zakładkach na naszej stronie.

Idea Miasta Dzieci została poddana przez Jaworzynę Śląską, która od paru lat z powodzeniem organizuje podobny projekt dla dzieci z terenu Gminy Jaworzyna Śląska. Stowarzyszenie Towarzystwo Automobilowe Topacz  wraz z Urzędem Miejskim Wrocławia i Urzędem Gminy w Kobierzycach zdecydowali się na realizację własnego Miasta Dzieci w 2013 roku.

Więcej informacji na temat projektu: 

Topacz Miasto Dzieci

Miasto Dzieci Facebook

Kontakt

Telefon: 667682280
Adres e-mail: fundacja@topacz.pl

Adres

Główna 12
55-040 Ślęza k/Bielan Wrocławskich

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja