Przejdź do treści

Spotkanie motywacyjne dla wolontariuszy „Jak dbać o siebie, czyli dobrostan Wolontariusza”

Z okazji Dnia Życzliwości Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na spotkanie motywacyjne dla wolontariuszy „Jak dbać o siebie, czyli dobrostan Wolontariusza” Dla każdego wolontariusza motywacja i siły do działania są niezbędne. Jednocześnie podjęte zobowiązania często bywają wyczerpujące. W trakcie tego spotkania dowiecie się, jak zadbać o siebie, by mieć siłę i motywację do dalszych działań. Obiecujemy, że będzie to wydarzenie pełne cennej wiedzy oraz praktyki. Już w trakcie spotkania będziecie mogli wypróbować efektywne metody wytchnienia, wzmocnienia się i dbałości o siebie. W ten sposób pomożecie sobie, by lepiej nieść pomoc innym i czerpać z wolontariackich zadań satysfakcję.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada (piątek) w godzinach 17.00-20.00 w Młodzieżowym Centrum Sportu – al. I. Paderewskiego 35, sala VIP konferencyjna (dojazd tramwajem 33 lub autobusem zastępczym 709).

W części teoretycznej spotkania zostaną przedstawione zależności między własnym stanem psychofizycznym, a predyspozycjami do udzielania pomocy, skutecznej komunikacji oraz działania z innymi w atmosferze porozumienia i współpracy (na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa).

W części warsztatowej będzie okazja do nauki prostych technik dbania o dobrostan. Automasaż twarzy, rozluźnianie barków, aktywowanie mięśni okolic łopatki wpływają na poprawę odporności i ogólne wzmocnienie sił witalnych.
(Praktyki te będą wykonywane dobrowolnie z szacunkiem do preferencji każdego uczestnika.)

Prowadząca: Karolina Ruta Adamczyk – masażystka i terapeutka czaszkowo-krzyżowa, a jednocześnie nauczycielka pracy z ciałem oraz trenerka prowadząca warsztaty rozwojowe w tematyce kontaktu z ciałem, powiązań między zdrowiem fizycznym, psychicznym, duchowym i społecznym, dostrzeganiem roli dotyku i automasażu dla naszego zdrowia, samoregulacji w świetle teorii poliwagalnej.

Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022. Numer działania z WORKPLANu: 1.2B

Przewiń w górę strony