Przejdź do treści
Banner

Oblicza wrocławskich wolontariuszy – otwarcie wystawy zdjęć

W najbliższy piątek 28 maja o godzinie 12:00 na ulicy Kuźniczej odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć wrocławskich wolontariuszy, którzy w szczególnym 2020 roku, podjęli wyzwanie i realizowali różne działania na rzecz Wrocławia i jego mieszkańców.

Wolontariusze m.in. organizowali pomoc sąsiedzką, działali lokalnie, pomagali osobom przebywającym na kwarantannie. Wspierali seniorów robiąc zakupy, wyprowadzali psy, szyli maseczki, rozwozili posiłki.

Wystawa prezentująca sylwetki wolontariuszy jest podsumowaniem konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, organizowanego we Wrocławiu od czterech lat. Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców i zwrócenie uwagi na działalność osób, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych, angażują się w inicjatywy i projektyo charakterze społecznym, dzielą się swoimi umiejętnościami, włączają się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

Wystawa jest wyrazem wdzięczności i ukłonem w stronę wszystkich zgłoszonych do konkursu – 22 osób w kategorii indywidualnej oraz 27 grup wolontariuszy.  

Zdjęcia zostały wykonane podczas plenerowej sesji fotograficznej w Parku Szczytnickim. Ich autorem jest wrocławski fotograf Piotr Spigiel, absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, Fotografii i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz École supérieure des arts Saint-Luc w Liège (Belgia). Członek stowarzyszenia Fearless Photographers. Od lat zaangażowany w projekty kulturalne i ruchy społeczne we Wrocławiu.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy, która będzie dostępna na ulicy Kuźniczej do 14 czerwca. W wersji online wystawę można zobaczyć TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.