Przejdź do treści
Banner

Kierunek na wolontariat

Zapraszamy wrocławskie szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe do udziału w projekcie "Kierunek na wolontariat", którego celem jest promowanie idei wolontariatu w środowisku szkolnym poprzez edukowanie dzieci i młodzieży oraz podniesienie kompetencji wśród nauczycieli (szkolnych opiekunów wolontariatu) we wrocławskich placówkach oświatowych.

Kto może wziąć udział w projekcie:
- uczniowie wrocławskich szkół podstawowych,
- uczniowie wrocławskich szkół ponadpodstawowych,
- nauczyciele,
- szkolni opiekunowie wolontariatu.

Rekrutacja trwa. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny, który dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/byXWLEL8X7ZHMC7W7

W ramach projektu:
- Zaangażujemy uczniów w wolontariat lokalny.
- Pokażemy różne możliwości działania na przykładzie wolontariatu w podmiotach ekonomii społecznej, m.in. w organizacjach pozarządowych we Wrocławiu.
- Przeprowadzimy cykl prelekcji i warsztatów edukacyjnych.
- Zaprezentujemy dobre praktyki podczas zajęć szkolnych.

Realizatorem projektu jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach konkursu "Wsparcie rozwoju wolontariatu szkolnego we wrocławskich szkołach". 

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://www.dfop.org.pl/kierunek-na-wolontariat-promocja-i-organizacja-wolontariatu-we-wroclawiu/