W miesiącu listopadzie zapraszamy wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu oraz wszystkich, zainteresowanych tematyką wolontariatu do udziału w szkoleniach. Pierwsze spotkanie poświęcimy tematyce motywacji. O tym, czym jest motywacja, jak nią zarządzać, jakie metody stosować, aby nie wypalić się jako wolontariusz opowie dr Ewa Jarczewska-Gerc.
Szkolenie odbędzie się 8 listopada, godz. 17:00-18:30 w formule online. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.
Szkolenie realizowane jest w ramach cyklu spotkań, których celem jest wsparcie i rozwój kompetencji wolontariuszy i wolontariuszek we Wrocławiu, w tym osób, zaangażowanych w zadania interwencyjne, kryzysowe, koordynacyjne, działających wolontariacko na rzecz uchodźców, dzieci, rodzin, seniorów i innych grup.
Tematyka szkolenia:
– Czym jest motywacja, jakie zasoby się na nią składają?
– Jak to się dzieje, że czasem dochodzi do wypalenia „ognia motywacji”?
– Co wtedy robić? Jakie techniki i metody zastosować, by działać, a jednocześnie zachować własny dobrostan?
– Jakie 7 poziomów motywacji wyróżniamy i jak możemy efektywnie zarządzać motywacją na każdym z nich?
Prowadzący:
dr Ewa Jarczewska-Gerc – doktor nauk humanistycznych, psycholog, adiunkt na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Wykładowczyni, trenerka i badaczka. Prowadzi warsztaty, szkolenia, wykłady oraz indywidualne konsultacje psychologiczne. Specjalizuje się w psychologii motywacji, realizuje zajęcia dydaktyczne w następujących obszarach: motywowanie, efektywne i wytrwałe osiąganie celów, zarządzanie stresem, czasem, nastrojem, energią, trening mentalny (symulacje mentalne, kontrastowanie mentalne, intencje implementacyjne), budowanie dobrostanu i poczucia szczęścia, zdrowy styl życia. Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych: Praktyczna psychologia motywacji (Trening symulacji mentalnych, Warsztaty wytrwałości i radzenia sobie ze stresem), Psychodietetyka (Trening mentalny w procesie zmiany nawyków żywieniowych) i Job-coaching (Podstawy psychologii rozwojowej i motywacji). W latach 2002-2003 stypendystka w Indiana University of Pennsylvania w Stanach Zjednoczonych. Autorka książki: Rola wyobrażeń w osiąganiu celów. Symulacje mentalne (2015).
Szkolenie jest bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy.
Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022. Numer działania z WORKPLANu: 1.2B