W miesiącu listopadzie zapraszamy wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu oraz wszystkich, zainteresowanych tematyką wolontariatu do udziału w szkoleniach. Podczas spotkania „Pierwsza pomoc psychologiczna dla wolontariuszy” dr Natalia Liszewska przedstawi metody pracy z modelu Psychological First Aid, opowie o tym, jak wspierać innych, jednocześnie dbając o swoje zasoby oraz o tym, jak przeciwdziałać wypaleniu u pomagaczy.
Szkolenie odbędzie się 21 listopada, godz. 17:30-19:00 w formule online. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.
Szkolenie realizowane jest w ramach cyklu spotkań, których celem jest wsparcie i rozwój kompetencji wolontariuszy i wolontariuszek we Wrocławiu, w tym osób, zaangażowanych w zadania interwencyjne, kryzysowe, koordynacyjne, działających wolontariacko na rzecz uchodźców, dzieci, rodzin, seniorów i innych grup.
Tematyka szkolenia:
– Pierwsza pomoc psychologiczna – jak? gdzie? kiedy? komu? Metody pracy z modelu Psychological First Aid
– Ciało, myśli, emocje, zachowanie – jako zasoby i obszary do rozwoju u pomagaczy i pomagających.
– Jak wspierając innych zadbać o siebie?
– Metody prewencji wypalania w niesieniu pomocy innym
Prowadząca:
Natalia Liszewska – doktor psychologii, wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (cert. nr 527), interwentka kryzysowa, certyfikowana specjalistka przeciwdziałania przemocy. Założycielka Instytutu Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Kierowniczka studiów podyplomowych Kryzys i Interwencja Kryzysowa na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych i par oraz interwencję kryzysową. Absolwentka kursu psychoterapii zaburzeń seksualnych w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku oraz w trakcie kursu Superwizora Dydaktyka PTTPB w Akademii Motywacji i Edukacji.
Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022. Numer działania z WORKPLANu: 1.2B