Przejdź do treści

Towarzyszenie młodym dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną w ośrodku na Przedmieściu Oławskim
Wrocławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosparwnych Intelektualnie BONITUM

Opis:

Wolontariusze będą uczestniczyć w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy Bonitum. Dom jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16. 00. Podopiecznymi jest 30 młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną, głównie w stopniu umiarkowanym i znacznym. Pomoc polega na towarzyszeniu w trakcie zajęć oraz na spacerach. Szczególnie zachęcamy do udziału w zajęciach świetlicowych w godzinach 14.00-16.00. Śpiewamy, tańczymy, rysujemy, układamy puzzle, itp.

Zadania:

  • udział w zajęciach świetlicowych popołudniami
  • Towarzyszenia w trakcie zajęć na terenie ośrodka i na spacerach

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Chętnie poznamy osoby otwarte, cierpliwe i uważne. Dodatkowym atutem będą uzdolnienia artystyczne. Szukamy też wolontariuszy, którzy chcieliby się podzielić z nami swoimi pasjami.

Korzyści dla wolontariusza:

  • poznanie innego sposobu myślenia i funkcjonowania
  • przełamanie strachu wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • nawiązanie nowych znajomości
  • poszerzenie swojej wiedzy na temat autyzmu i innych zaburzeń

Miejsce wolontariatu:

50-451 Wrocław

Komuny Paryskiej 28

Kategorie:

Osoby z niepełnosprawnością

Tagi:

Długoterminowe Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Joanna Stasieńko
joannastasienko@gmail.com
506397841

Zobacz również

2019-10-25
Kultura
Jeśli chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne we Wrocławiu (spektakle, wykłady, spotkania, konferencje), lubisz wyzwania i nie boisz się pracy z artystami, mamy dla Ciebie szczególną propozycję. Zapraszamy do grupy szalonych, odważnych i pełnych energii ludzi - wolontariuszy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.
2019-10-10
Kultura
Centrum Sztuki WRO zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w ramach wolontariatu. Jeśli chcielibyście się sprawdzić w kontakcie z widzami i pracy z artystami, nie boicie się podejmować ambitnych zadań i zastanawiacie się, jak wygląda życie instytucji kulturalnej od strony organizacyjnej - zapraszamy! Na początek proponujemy zaangażowanie w organizację cotygodniowych Niedzielnych Poranków we WRO, czyli serii rodzinnych projekcji i warsztatów