Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa - wolontariusz z językiem rosyjskim
Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu

Opis:

Poszukujemy chętnych osób ze znajomością języka rosyjskiego do wsparcia dziecka z Białorusi w zajęciach świetlicowych i dydaktycznych. Dziecko uczęszcza do klasy II od września 2021 roku. Nie posługuje się j. polskim. Zależy nam na pomocy w procesie adaptacyjnym ucznia w szkole, ponieważ ze względu na trudności komunikacyjne dziecko odczuwa duży stres, który negatywnie wpływa na jego postawę.

Zadania:

  • Towarzyszenie dziecku podczas zajęć edukacyjnych i/lub świetlicowych.
  • Wprowadzanie dziecka do grupy, pomoc w rozumieniu sytuacji i nawiązywaniu kontaktów.
  • Tłumaczenie zasad obowiązujących w szkole.

Czas trwania:

14/10/2021 - 31/05/2022

Dodatkowe informacje:

Pożądane cechy wolontariusza: otwartość, wyrozumiałość, umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi, cierpliwość. Zapraszamy do współpracy osoby, które dysponują czasem minimum 2 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku (w przedziale czasowym 8:00-12:00).

Korzyści dla wolontariusza:

  • Doświadczenie w pracy z dzieckiem obcojęzycznym w młodszym wieku szkolnym.
  • Zaświadczenie wraz z opinią o odbyciu wolontariatu w szkole.

Miejsce wolontariatu:

52-235 Wrocław

Pawia 35

Do końca rekrutacji zostało
dni

Kategorie:

Edukacja i wychowanie Dzieci

Tagi:

Najpilniejsze

Kontakt:

Aneta Ambroży
asuliga85@gmail.com
tel. 604 318 178

Zobacz również

2021-10-30
Inne, Kultura
W dniach 30 października oraz 1 listopada br., przy wsparciu szeregu organizacji pozarządowych oraz środowisk szkolnych i akademickich, organizujemy po raz kolejny na terenie cmentarzy w całej Polsce dobroczynną kwestę. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na działalność statutową naszej Fundacji, a w szczególności w zakresie renowacji polskich grobów znajdujących się na terenie Ukrainy oraz innych obiektów stanowiących polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach.
2021-10-28
Kultura, Osoby z niepełnosprawnością
To wydarzenie będzie niecodzienną okazją do międzynarodowej wymiany praktyk oraz doświadczeń teatralnych w środowisku penitencjarnym. Festiwal "Granice" to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, budująca platformę do podjęcia dialogu w obszarze teatru więziennego oraz promująca tę formę na szerszą skalę. W ramach festiwalu odbędą się pokazy pracy, spektakle, warsztaty, spotkania oraz dyskusje dotyczące różnych podejść do tematu teatru w więzieniu i jego przyszłości.