Przejdź do treści

Pojedź z nami w góry, zostań outdoorowym wolontariuszem!
Fundacja Imago

Opis:

Szukamy 8 osób ze szkół średnich, które chciałaby wesprzeć działania w naturze na rzecz osób z niepełnosprawnościami (np. gry terenowe, bushcrafting, wyprawy górskie, wspinaczka, spływy kajakowe i pontonowe itp.). Pierwszym działaniem, do którego zapraszamy wolontariuszy będzie szkolenie z Adventure Therapy- dwudniowy, darmowy wyjazd w góry (w ferie, 5-6 lutego).

Zadania:

 • Udział w szkoleniach z zakresu Wilderness Therapy (wyjazd w góry), asystentury społecznej i warsztacie integracyjnym.
 • Wsparcie zespołu fundacji w zaprojektowaniu i przeprowadzenie programów Wilderness (terapii w naturze) dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Uczestnictwo w spotkaniach mających na celu projektowanie i planowanie wypraw w teren .
 • Asystowanie uczestnikom z niepełnosprawnościami podczas zajęć w terenie/lub zajęciach wspinaczkowych na sztucznej ściance.
 • Wsparcie zespołu fundacji w organizacji spotkań integracyjnych (mogą to być np. pokazy filmów tematycznych, spotkania z ciekawymi ludźmi czy też po prostu wspólne spędzanie czasu przy poczęstunku itp.
 • Udział w spotkaniach grupy wolontariackiej i superwizjach (średnio 1 x w miesiącu)

Czas trwania:

05/02/2022 - 30/12/2023

Dodatkowe informacje:

Szukamy osób w wieku 17-19 lat uczących się w szkołach średnich we Wrocławiu.

Korzyści dla wolontariusza:

 • Zaprosimy Cię na darmowy, dwudniowym wyjazd w góry w czasie ferii.
 • Weźmiesz udział w warsztacie integracyjnym, dzięki czemu poznasz swoje mocne strony i wzmocnisz kompetencje społeczne.
 • Weźmiesz udział w szkoleniu z asystentury społecznej, zdobędziesz nowe kompetencje, które w przyszłości możesz przekuć w ciekawy zawód.
 • Będziesz mieć realny wpływ na kształt nowatorskiego centrum wsparcia osób z niepełnosprawnościami.
 • Będziesz mieć możliwość współtworzenia programów rozwojowo - terapeutycznych opartych na metodzie Wilderness Therapy.
 • Poznasz wiele interesujących osób.

Miejsce wolontariatu:

53-201 Wrocław

Hallera 123

Do końca rekrutacji zostało
dni

Kategorie:

Osoby z niepełnosprawnością

Tagi:

Najpilniejsze

Kontakt:

Agata Włodarczyk - Bucharowska
wolontariat@fundacjaimago.pl
tel. 506 734 672

Zobacz również

2021-09-01
Kultura
Dołącz do zespołu wolontariatu w Narodowym Forum Muzyki i zyskaj niezwykłe doświadczenia. Chcesz poznać funkcjonowanie naszej instytucji od podszewki, lubisz kontakt z ludźmi, chcesz przebywać w przestrzeni wypełnionej muzyką? Zapraszamy do nas! Przed zbliżającym się sezonem artystycznym 2021/2022 oraz Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego szukamy wolontariuszek i wolontariuszy do Zespołu Obsługi Widowni.
2021-07-01
Kultura
Fundacja Ludzie są Najważniejsi prowadzi ogólnopolskie projekty mające na celu dbanie o miejsca pamięci osób zasłużonych dla lokalnej społeczności lub kraju. Wszelkie podejmowane zadania w ramach Fundacji opierają się na takich wartościach jak: szacunek, partnerstwo, odpowiedzialność, patriotyzm, transparentność, pasja.