Przejdź do treści

Hospicjum Bonifratrów zaprasza na wolontariat
Hospicjum Bonifratrów

Opis:

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie w naszym Hospicjum. Pacjenci kochają wolontariuszy i bardzo się cieszą z odwiedzin. W hospicjum pacjenci przebywają 24 h na dobę, nie każdego odwiedza rodzina, dlatego staramy się, by czas naszych podopiecznych mijał szybko i przyjemnie. Wolontariusze przede wszystkim SĄ - i to jest najcenniejsze, co mogą dać naszym seniorom. Oprócz tego pomagają w jedzeniu, siadaniu na wózek, terapii zajęciowej, czytają książki, chodzą na spacery itd.

Zadania:

  • spacery, czytanie książki, dzielenie się pasją, pomoc w karmieniu, trzymanie za rękę, rozmowa, OBECNOŚĆ,
  • pomoc w ogrodzie, sadzenie, plewienie, grabienie liści itd.
  • dzielenie się pasją i umiejętościami - fryzjer, kosmetyczka, pieczenie ciast, robienie zakupów

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy do kontaktu osoby zaszczepione. Podejmujemy także współpracę ze szkolnymi grupami wolontariatu. Więcej informacji na stronie

Korzyści dla wolontariusza:

  • Większość wolontariuszy mówi, że przyszli, żeby coś dać... a bardzo szybko odkryli, że to oni więcej dostają. Miłości, uwagę, wdzięczność. Pacjenci się dzielą doświadczeniem, emocjami i sobą.
  • Zaświadczenie o wolontariacie

Miejsce wolontariatu:

51-128 Wrocław

Poświęcka 8a

Kategorie:

Seniorzy

Tagi:

Długoterminowe

Kontakt:

Agata Wołk
hospicjum.wroc@gmail.com
tel. 537 409 506

Zobacz również

2022-05-31
Kultura
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy podczas premiery nowej książki Olgi Tokarczuk, 2 czerwca 2022 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Jeśli masz minimum 16 lat, chcesz uczestniczyć w wielkiej literackiej imprezie, wraz z Fundacją Olgi Tokarczuk, Wydawnictwem Literackim, Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO, wyślij swoje zgłoszenie na adres: info@literatura.wroclaw.pl
2022-07-20
Kultura
Odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Do tego wystawy, działania artystyczne, spotkania i dyskusje z udziałem sław polskiego i światowego kina. 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń filmowych w Polsce, a przede wszystkim miejsce z niepodrabialną atmosferą, gdzie rodzi się mnóstwo wspaniałych przyjaźni.