Przejdź do treści

Wolontariat przy organizacji zajęć dla dzieci z Ukrainy
Wrocławski Dom Literatury

Opis:

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do pomocy przy organizacji zajęć dla dzieci, które trafiły do Polski w wyniku wojny w Ukrainie. Zajęcia odbywają się w klubie Wrocławskiego Domu Literatury i prowadzone są dla dzieci w wieku 5-12 lat, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. Dzieci przebywają pod opieką pracowników WDL oraz wolontariuszy. W trakcie ich pobytu organizowane są gry i zabawy, dzieci mogą korzystać z materiałów edukacyjnych i zabawek.

Zadania:

  • pomoc przy organizacji i prowadzeniu gier, zabaw i zajęć dla dzieci,
  • pomoc w tłumaczeniu i udzielaniu informacji w języku ukraińskim.

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Przewidziane są także projekcje filmów animowanych w języku ukraińskim i polskim. Ponadto prowadzone są zajęcia z arteterapii. Szczególnie zapraszamy na wolontariat osoby znające język ukraiński.

Korzyści dla wolontariusza:

  • zdobycie doświadczenia w pracy z dziećmi,
  • możliwość odbycia praktyk studenckich,
  • zaświadczenie wolontariackie na życzenie.

Miejsce wolontariatu:

50-107 Wrocław

Przejście Garncarskie 2

Kategorie:

Wsparcie Ukrainy Dzieci

Tagi:

Kontakt:

Agata Matkowska
klub@literatura.wroclaw.pl
tel. 794 298 027

Zobacz również

2022-05-31
Kultura
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy podczas premiery nowej książki Olgi Tokarczuk, 2 czerwca 2022 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Jeśli masz minimum 16 lat, chcesz uczestniczyć w wielkiej literackiej imprezie, wraz z Fundacją Olgi Tokarczuk, Wydawnictwem Literackim, Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO, wyślij swoje zgłoszenie na adres: info@literatura.wroclaw.pl
2022-07-20
Kultura
Odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Do tego wystawy, działania artystyczne, spotkania i dyskusje z udziałem sław polskiego i światowego kina. 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń filmowych w Polsce, a przede wszystkim miejsce z niepodrabialną atmosferą, gdzie rodzi się mnóstwo wspaniałych przyjaźni.