Przejdź do treści

Pomóż nam rozwijać dziecięce pasje!
Fundacja Równie Ważni

Opis:

Fundacja Równie Ważni to pierwsza w Polsce organizacja, która wspiera i opiekuje się zdrowym rodzeństwem ciężko i przewlekle chorych dzieci. Pomagamy tym małym bohaterom, dorastającym w cieniu choroby brata lub siostry, w rozwijaniu zainteresowań i dodajemy im wiary we własne możliwości. Zapewniamy zajęcia integracyjne, wsparcie edukacyjne i psychologiczne. Pracujemy z dziećmi indywidualnie i grupowo, dostosowując aktywności do ich wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań.

Zadania:

  • spotkania z dziećmi, poznawanie i odkrywanie ich potrzeb i zainteresowań,
  • planowanie zajęć rozwijających dziecięce pasje,
  • organizacja warsztatów i imprez dla dzieci,
  • organizacja wyjść i wyjazdów (na mecze, koncerty, spotkania ze znanymi ludźmi),
  • działania marketingowe, poszukiwanie sponsorów i partnerów do współpracy,

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy do współpracy osoby od 13 roku życia zarówno z doświadczeniem w wolontariacie, jak i nowicjuszy - zapewnimy wsparcie oraz niezbędne przeszkolenie. Cenimy odpowiedzialność i zaangażowanie oraz odrobinę szaleństwa w kreatywnym planowaniu działań. Sami od siebie też wymagamy tych cech ;) Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia za działanie w fundacji. Masz obawy przed podjęciem nowych wyzwań? Skontaktuj się z nami i daj się przekonać!

Korzyści dla wolontariusza:

  • zdobędziesz nowe doświadczenia i kompetencje,
  • poznasz super ludzi - relacje to nasz priorytet,
  • zobaczysz ile radości sprawi dzieciom Twoje działanie.

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Dzieci

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Kornelia Szytel
kornelia.szytel@rowniewazni.org
tel. 502 637 379

Zobacz również

2022-05-31
Kultura
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy podczas premiery nowej książki Olgi Tokarczuk, 2 czerwca 2022 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Jeśli masz minimum 16 lat, chcesz uczestniczyć w wielkiej literackiej imprezie, wraz z Fundacją Olgi Tokarczuk, Wydawnictwem Literackim, Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO, wyślij swoje zgłoszenie na adres: info@literatura.wroclaw.pl
2022-07-20
Kultura
Odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Do tego wystawy, działania artystyczne, spotkania i dyskusje z udziałem sław polskiego i światowego kina. 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń filmowych w Polsce, a przede wszystkim miejsce z niepodrabialną atmosferą, gdzie rodzi się mnóstwo wspaniałych przyjaźni.