Przejdź do treści

Wolontariat w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Opis:

Chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne we Wrocławiu (spektakle, wykłady, spotkania, konferencje), lubisz wyzwania i nie boisz się pracy z artystami? Mamy dla Ciebie szczególną propozycję. Zapraszamy do grupy szalonych, odważnych i pełnych energii ludzi - naszych wolontariuszy! Instytut Grotowskiego we Wrocławiu jest miejską instytucją kultury realizującą przedsięwzięcia artystyczne i badawcze, które odpowiadają na wyzwania postawione przez praktykę twórczą Jerzego Grotowskiego.

Zadania:

 • realizacja (obsługa widowni podczas spektakli oraz wydarzeń, prowadzenie otwartego foyer, dystrybucja materiałów promocyjnych)
 • technika (pomoc w technicznej realizacji spektaklu, warsztatu)
 • archiwum i czytelnia (praca z archiwizacją dokumentów, porządkowaniem i poszerzaniem księgozbioru, znakowaniem książek i dokumentów)
 • praca zdalna (zadania polegające na tworzeniu baz, tekstów, tabelek w exelu)

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Możesz wybrać, czym chcesz się zajmować – zgodnie z twoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Pasjonuje cię organizacja przedsięwzięć kulturalnych, takich jak: festiwale, przeglądy teatralne, seminaria, konferencje, warsztaty, pokazy pracy i spotkania artystami? A może interesują cię PR i promocja lub prace archiwalne i wydawnicze? Napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym.

Korzyści dla wolontariusza:

 • zdobycie doświadczenia w pracy w kreatywnym zespole podczas różnorodnych zadań
 • możliwość kontaktu z twórcami, teoretykami i artystami teatru, filmu i sztuk performatywnych z całego świata
 • zniżki cen biletów na wydarzenia organizowane przez Instytut lub darmowe wejściówki, jeśli brałeś/aś udział przy ich organizacji
 • zniżki cen książek Instytutu Grotowskiego
 • możliwość korzystania ze zbiorów Archiwum Instytutu Grotowskiego (również filmowych) poza godzinami jego otwarcia – po uprzednim umówieniu się z pracownikami Archiwum
 • zaświadczenie na zakończenie lub w trakcie współpracy o wykonaniu lub wykonywaniu zadań w ramach wolontariatu
 • możliwość wnioskowania o wystawienie listu referencyjnego zawierającego opinię o jakości pracy oraz ocenę postawy i predyspozycji zawodowych
 • możliwość podniesienia kompetencji dotyczących pracy w kulturze
 • przede wszystkim niezapomniana przygoda

Miejsce wolontariatu:

50-101 Wrocław

Rynek-Ratusz 27

Kategorie:

Kultura

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Dominika Nestorowska
d.nestorowska@grotowski-institute.art.pl
661 407 002

Zobacz również

2019-04-25
Zdrowie
Fundacja W Związku Z Rakiem poszukuje Wolontariusza/ki do pomocy przy codziennych czynnościach dla Pani, która choruje na raka. Pani jest w pełni sprawna, do obowiązków należałoby przede wszystkim: zakupy, pomoc przy porządkach domowych, przy gotowaniu. Pomoc 2,3 godziny dwa lub trzy razy w tygodniu do uzgodnienia z Panią. Bardzo ważne, aby osoba była zmotoryzowana ponieważ Pani mieszka w Sadkowie kilkanaście kilometrów pod Wrocławiem.
2019-05-18
Kultura, Sport i rekreacja, Dzieci
Zapraszamy do udziału w wolontariacie podczas dwóch wydarzeń plenerowych – Dniu Odry (18 maja, Bulwar Xawerego Dunikowskiego) i Dniu Dziecka (2 czerwca, Ogród Staromiejski), w ramach których planowane są m.in.: warsztaty artystyczne i literackie dla dzieci i młodzieży, czytania literatury na żywo w wykonaniu znanych wrocławian i wrocławianek, konkursy z nagrodami oraz zabawy i aktywności wokół książek dla najmłodszych czytelników.