Przejdź do treści

Wolontariat w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Opis:

Chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne we Wrocławiu (spektakle, wykłady, spotkania, konferencje), lubisz wyzwania i nie boisz się pracy z artystami? Mamy dla Ciebie szczególną propozycję. Zapraszamy do grupy szalonych, odważnych i pełnych energii ludzi - naszych wolontariuszy! Instytut Grotowskiego we Wrocławiu jest miejską instytucją kultury realizującą przedsięwzięcia artystyczne i badawcze, które odpowiadają na wyzwania postawione przez praktykę twórczą Jerzego Grotowskiego.

Zadania:

 • realizacja (obsługa widowni podczas spektakli oraz wydarzeń, prowadzenie otwartego foyer, dystrybucja materiałów promocyjnych)
 • technika (pomoc w technicznej realizacji spektaklu, warsztatu)
 • archiwum i czytelnia (praca z archiwizacją dokumentów, porządkowaniem i poszerzaniem księgozbioru, znakowaniem książek i dokumentów)
 • praca zdalna (zadania polegające na tworzeniu baz, tekstów, tabelek w exelu)

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Możesz wybrać, czym chcesz się zajmować – zgodnie z twoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Pasjonuje cię organizacja przedsięwzięć kulturalnych, takich jak: festiwale, przeglądy teatralne, seminaria, konferencje, warsztaty, pokazy pracy i spotkania artystami? A może interesują cię PR i promocja lub prace archiwalne i wydawnicze? Napisz o tym w formularzu zgłoszeniowym.

Korzyści dla wolontariusza:

 • zdobycie doświadczenia w pracy w kreatywnym zespole podczas różnorodnych zadań
 • możliwość kontaktu z twórcami, teoretykami i artystami teatru, filmu i sztuk performatywnych z całego świata
 • zniżki cen biletów na wydarzenia organizowane przez Instytut lub darmowe wejściówki, jeśli brałeś/aś udział przy ich organizacji
 • zniżki cen książek Instytutu Grotowskiego
 • możliwość korzystania ze zbiorów Archiwum Instytutu Grotowskiego (również filmowych) poza godzinami jego otwarcia – po uprzednim umówieniu się z pracownikami Archiwum
 • zaświadczenie na zakończenie lub w trakcie współpracy o wykonaniu lub wykonywaniu zadań w ramach wolontariatu
 • możliwość wnioskowania o wystawienie listu referencyjnego zawierającego opinię o jakości pracy oraz ocenę postawy i predyspozycji zawodowych
 • możliwość podniesienia kompetencji dotyczących pracy w kulturze
 • przede wszystkim niezapomniana przygoda

Miejsce wolontariatu:

50-101 Wrocław

Rynek-Ratusz 27

Kategorie:

Kultura

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Dominika Nestorowska
d.nestorowska@grotowski-institute.art.pl
661 407 002

Zobacz również

2019-02-25
Dzieci
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dzielić się swoim wolnym czasem i wspomóc dzieciaki ze Stowarzyszenia Pomocy "Iskierka" w rozwoju i kształtowaniu własnej osobowości. Dzieciaki czekają zarówno na energiczne osoby, chcące zarazić ich swoimi pasjami, ale także na cierpliwe i spokojne, od których będą uczyły się tych cech. Pomagając im w codziennej pracy edukacyjnej pomagasz zapewnić bezpieczną i twórczą atmosferę do rozwoju. Masz wolny czas? Dołącz do Nas! Zostań wolontariuszem!
2019-02-22
Edukacja i wychowanie
BohaterON – włącz historię! to jedna z największych ogólnopolskich kampanii o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek. Przez trzy edycje kampanii Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad 500 tys. kartek! BohaterON to nie tylko pamięć i edukacja, ale także pomoc dla uczestników walk o stolicę.