Przejdź do treści

Poszukiwany wolontariusz do opieki nad chłopcem niepełnosprawnym intelektualnie
Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Razem"

Opis:

Stowarzyszenie Razem jest organizacją pożytku publicznego i zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzinom. Od kilku lat nasze Stowarzyszenie organizuje półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Również w tym roku przygotowujemy się do rozpoczęcia półkolonii i w związku z tym poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w wieku (od 8 do 13 lat) w terminie: 24 czerwca 2019 do 19 lipca 2019, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15:00.

Zadania:

  • Pomoc przy opiece higienicznej
  • Pomoc w czasie wyjść do miasta

Czas trwania:

24/06/2019 - 19/07/2019

Dodatkowe informacje:

Potrzebujemy również dodatkowego wolontariusza do opieki nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopcem z niepełnosprawnością psychoruchową o nieznanym pochodzeniu. Chodzący, ale powoli i trochę niestabilnie. Słabszy. Pampersowany. Niemówiący, ale dużo rozumiejący i porozumiewający się za pomocą gestów i obrazków. Kocha muzykę; słuchać i muzykować. Pianino i gitara to jego ulubione instrumenty. Lubi też pralki i samochody oraz motocykle. Pogodny i wdzięczny. Każdy, kto spędzi z nim trochę czasu

Korzyści dla wolontariusza:

  • Zapewnienie posiłków
  • Zaświadczenie

Miejsce wolontariatu:

51-124 Wrocław

Kamieńskiego 24

Do końca rekrutacji zostało
dni

Kategorie:

Osoby z niepełnosprawnością

Tagi:

Dla pełnoletnich

Kontakt:

Weronika Słomska
wluczykij@poczta.fm
608 116 037

Zobacz również

2019-06-12
Inne
Lubisz pomagać? Kochasz książki? To Ciebie szukamy! Fundacja Zaczytani.org zakończyła Wielką Zbiórkę Książek ogromnym sukcesem! 603 tys książek czeka na naszych beneficjentów. Zapraszamy do wspólnego przygotowywania paczek do szpitali, hospicjów, domów dziecka, świetlic środowiskowych i narodowych centr krwi.
2019-06-04
Kultura
Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich chętnych do pomocy przy wolontariacie podczas 12. Festiwalu Kalejdoskop Kultur! Festiwal Kalejdoskop Kultur od 12 lat przybliża mieszkańcom Wrocławia dorobek artystów reprezentujących mniejszości narodowe i etniczne zamieszkujące Wrocław i Dolny Śląsk. Podczas festiwalu celebrujemy piękno różnorodności i przybliżamy wrocławianom tradycje wielokulturowego regionu. Podczas festiwalu odbędą się koncerty, warsztaty, parada i targi.