Przejdź do treści

Zostań wolontariuszem na oddziale onkologicznym
Fundacja Dobrze Że Jesteś

Opis:

Nasi wolontariusze 7 dni w tygodniu wspierają dorosłych pacjentów chorujących onkologicznie, poprzez pełnienie dyżurów na oddziałach szpitalnych. Naszym zadaniem jest pomoc w codziennych czynnościach, takich jak: zakupy, dowóz na badania, kontakt z rodziną, pomoc w prostych czynnościach pielęgnacyjnych. Dajemy przede wszystkim swoją obecność, czas, rozmowę, wsparcie emocjonalne. Poza tym działamy również na rzecz poprawy jakości życia pacjentów.

Zadania:

 • tworzenie wolontariatu w szpitalach
 • udzielanie wsparcia duchowego, psychicznego, społecznego i organizacyjnego osobom ciężko chorym i umierającym, a także opieki wspomagającej opiekę medyczną
 • udzielanie pomocy rodzinom i bliskim osób chorych i umierających
 • integracja społeczna
 • aktywizacja społeczna, zawodowa i środowiskowa
 • rozwój społeczności lokalnych
 • organizacja czasu wolnego pacjentów (teatr, muzeum, zwiedzanie ciekawych obiektów, prezentacje podróżnicze, organizację warsztatów artystycznych)
 • organizacja akcji promujących zdrowy tryb życia oraz wolontariat
 • jesteśmy otwarci również na Twoje pomysły i propozycje!

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Oczekujemy od wolontariusza stałej współpracy i zaangażowania w życie fundacji oraz pacjentów z oddziałów onkologicznych. Dyżury pełnimy w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu (plac Hirszfelda) lub w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku (Wybrzeże L. Pasteura). Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej i wyślij na adres alicja.lapaj@dobrzezejestes.pl lub skontaktuj się telefonicznie. Nie czekaj, zacznij już dziś!

Korzyści dla wolontariusza:

 • Wolontariat to taki inny świat, wchodzisz na oddział i znikają Twoje problemy, najważniejsi są Pacjenci, ich sprawy, i to Oni pochłaniają Cię w całości. ~ Marta J.
 • Wolontariat to radość bycia na swoim miejscu. To uczenie się bycia z drugim, które nie jest wypełnione sobą. To cudowne spotkanie z pięknem drugiego człowieka. ~ Ewa S.
 • Czuję, że dzięki dyżurom dojrzewam emocjonalnie i społecznie. Wizyty na oddziale na pewno pomagają mi spojrzeć z nieco innej perspektywy na własne życie, pozwalają cenić to, jak ono wygląda. ~Asia K.

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Zdrowie

Tagi:

Kontakt:

Alicja Łapaj
alicja.lapaj@dobrzezejestes.pl
tel. 731 067 750

Zobacz również

2019-10-25
Kultura
Jeśli chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne we Wrocławiu (spektakle, wykłady, spotkania, konferencje), lubisz wyzwania i nie boisz się pracy z artystami, mamy dla Ciebie szczególną propozycję. Zapraszamy do grupy szalonych, odważnych i pełnych energii ludzi - wolontariuszy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.
2019-10-10
Kultura
Centrum Sztuki WRO zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w ramach wolontariatu. Jeśli chcielibyście się sprawdzić w kontakcie z widzami i pracy z artystami, nie boicie się podejmować ambitnych zadań i zastanawiacie się, jak wygląda życie instytucji kulturalnej od strony organizacyjnej - zapraszamy! Na początek proponujemy zaangażowanie w organizację cotygodniowych Niedzielnych Poranków we WRO, czyli serii rodzinnych projekcji i warsztatów