Przejdź do treści

Nie bądź sknera, kup pampera
Komitet Społeczny Zbiórki dla Dzieci

Opis:

Jesteśmy grupą wolontariuszy, która powstała jesienią 2016 roku w ramach projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”. Już po raz czwarty organizujemy zbiórkę artykułów niezbędnych do opieki paliatywnej nad dziećmi z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra, które ma pod swoją opieką 100 małych pacjentów. Zbiórki organizujemy w przedszkolach, szkołach, firmach, a także w centrach handlowych - wszędzie tam gdzie życzliwi ludzie wspierają nas pomocą.

Zadania:

  • Poszukujemy osób, które mogą zaangażować się w przygotowanie i organizację kolejnej zbiórki (m.in. przygotowanie materiałów informujących o akcji, redagowanie strony i portalów społecznościowych).
  • Poszukujemy osób, które pomogą w znalezieniu i organizacji punktów zbiórki (kontakt z potencjalnymi punktami, dostarczenie matriałów; kartonów).
  • Poszukujemy osób, które pomogą w odebraniu zebranych produktów z punktów zbiórki i dostarczeniu ich do Hospicjum Formuła Dobra.

Czas trwania:

11/12/2019 - 10/04/2020

Dodatkowe informacje:

Życzliwość mieszkańców Wrocławia, wsparta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta spowodowała, że w poprzednich edycjach udało nam się pozyskać niezbędne dla hospicjum produkty na niemal cały rok jego działalności. Dary obejmowały produkty higieniczne, kosmetyki, środki do czyszczenia, ale również sprzęt medyczny.

Korzyści dla wolontariusza:

  • Możliwość dzielenia się dobrem.
  • Poznanie ciekawych ludzi.
  • Zdobycie doświadczenia we współpracy z różnymi instytucjami.

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Do końca rekrutacji zostało
dni

Kategorie:

Dzieci

Tagi:

Kontakt:

Anna Ducka
morelowa3@yahoo.pl
600303305

Zobacz również

2020-02-14
Kultura
Wrocław: TEDxRóżanka w Firleju poszukuje Social Media Ninja do prowadzenia Instagrama! Cześć! Chcielibyśmy, aby do naszego zespołu dołączył wolontariusz, który zajmie się administrowaniem i rozbudową kanału Instagram, opracowywaniem publikowanych materiałów oraz współpracą z zespołem graficznym. Jeśli chcesz współtworzyć z nami wydarzenie TEDx, który odbędzie się 16.05.2020 roku we Wrocławiu, dobrze znasz platformę Instagram - skontaktuj się: info@tedxrozanka.com
2019-10-25
Kultura
Jeśli chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne we Wrocławiu (spektakle, wykłady, spotkania, konferencje), lubisz wyzwania i nie boisz się pracy z artystami, mamy dla Ciebie szczególną propozycję. Zapraszamy do grupy szalonych, odważnych i pełnych energii ludzi - wolontariuszy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.