Przejdź do treści

5 grudnia-Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Kinie Nowe Horyzonty

Wolontariuszki i wolontariusze działający na terenie Wrocławia wspólne świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Kinie Nowe Horyzonty w dniu 5 grudnia.

Dzień ten był dobrym momentem do podziękowania wolontariuszom za dotychczasową wolontariacką pracę, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz i w trosce o osoby przybyłe z Ukrainy od czasu wybuchu wojny. Wydarzenie stało się okazją do wyjątkowego spotkania oraz integracji wrocławskich wolontariuszy, reprezentujących zarówno środowisko przyjmujące, jak również wolontariuszy z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.

Organizator (WCRS) przygotował filmowy upominek – projekcję komedii romantycznej „Listy do M. 5”.  Film został wybrany nieprzypadkowo – nie tylko wprowadził nas w świąteczny nastrój, ale także podkreślił cenne wartości, takie jak bliskość, życzliwość i miłość. Był on wyświetlany w wersji dwujęzycznej: polskiej z ukraińskimi napisami.

Zadanie realizowane było w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of suport related to emergency refugee respons in Wroclaw z 09.06.2022.

 

 

Przewiń w górę strony