Przejdź do treści

Oferty

Ikona kategorii DzieciIkona kategorii Edukacja i wychowanie
rekrutacja stała

Fundacja Hobbit

https://www.fundacja-hobbit.pl/

Miejsce wolontariatu

Plac Świętego Macieja 5a
50-244, Wrocław
(Nadodrze)

Kategoria

dzieci
edukacja i wychowanie

Wiek

wolontariat dla osób od 13 roku życia

Osoba do kontaktu

Katarzyna Rostworowska
katarzyna.zofia.rostworowska@fundacja-hobbit.pl
71 321 01 77

Zapisy online

Pogotowie uczniowskie (udzielanie korepetycji) – wolontariat

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wolontariacie polegającym na udzielaniu korepetycji, odrabianiu zadań domowych, wspólnym uczeniu się w ramach pogotowia uczniowskiego. Co potrzebujesz? Być dobrym z jakiegoś przedmiotu, mieć wolną godzinę w tygodniu, nutka cierpliwości też się pewnie przyda. Pamiętajcie, jedna godzina w tygodniu potrafi wystarczyć, by znacznie pomóc dziecku w nauce!

Zadania:

  • udzielanie korepetycji z przedmiotów szkolnych (największe zapotrzebowanie mamy na przedmioty takie jak: matematyka, polski, angielski, fizyka, chemia, biologia)
  • nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia, ani wykształcenia w kierunku pedagogicznym, ważna jest umiejętność przekazywania wiedzy

Czas trwania:

12.09.2022 - 30.06.2023

Dodatkowe informacje:

Jak to wygląda od początku? Wolontariusz zgłasza możliwość i chęć do udzielania korepetycji. W biurze znajdującym się na placu św. Macieja 5a podpisujemy umowę wolontariacką i ustalamy przedmiot, zakres materiału, dzień i godzinę, kiedy wolontariusz będzie mógł przychodzić i udzielać korepetycji (pon-pt. 15:30-20:00, korepetycje trwają godzinę zaczynając od 15:30, 16:30, 17:30, 18:30) następnie umawiamy się z uczniem. Kolejnym etapem jest już udzielanie przez wolontariusza korepetycji.

Świadczenia i korzyści:

  • dla aktywnych wolontariuszy chętnie zorganizujemy: spływ kajakowy, zajęcia na deskach sup, zajęcia żeglarskie, czy ognisko podczas, którego podzielimy się morskimi historiami i nauczymy szant!