Przejdź do treści

Oferty

Ikona kategorii Zdrowie
rekrutacja do:
30.10.22

Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ

https://dobrzezejestes.pl/

Miejsce wolontariatu

do ustalenia/szczegóły w ofercie

Kategoria

zdrowie

Wiek

wolontariat dla osób od 18 roku życia

Osoba do kontaktu

Julia Kulpińska
wroclaw@dobrzezejestes.pl
793 500 222

Rekrutacja zako�czonaWolontariat szpitalny – dołącz do naszego zespołu Onkowolontariuszy

ONKOWOLONTARIAT - wolontariat szpitalny. Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ została powołana, by pomagać osobom chorym onkologicznie i hematologicznie. Jako onkowolontariusze staramy się podarować pacjentom namiastkę domowej atmosfery na oddziałach, na których ich odwiedzamy oraz odpowiadać na pojawiające się potrzeby.

Zadania:

  • Wspieramy pacjentów pozamedycznie - głównie rozmową, empatycznym towarzyszeniem, wspólnym czytaniem, jak i w sposób organizacyjny, np. zrobieniem zakupów.

Czas trwania:

do ustalenia

Dodatkowe informacje:

W związku ze specyfiką wolontariatu szpitalnego koniecznym jest spełnienie warunku bycia zaszczepionym przeciwko Covid-19 oraz żółtaczce typu B. Należy również posiadać aktualne (nie starsze niż 3 miesiące) badania krwi i moczu, cieszyć się dobrym stanem zdrowia, mieć ukończone 18 lat. Zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się 26 i 30 września o godz. 18:00 w Sektorze 3, przy ul. Legnickiej 65. Zgłoszenia można przesyłać na adres: wroclaw@dobrzezejestes.pl.

Świadczenia i korzyści:

  • Dzięki realizacji projektu finansowanego przez Gminę Wrocław – nasi wolontariusze otrzymają holistyczny pakiet szkoleń: z lekarzem onkologiem, psychoonkologiem oraz dietetykiem. Wolontariusze mają również zapewnioną stałą opieką superwizora Fundacji.