Przejdź do treści

Oferty

Ikona kategorii Zdrowie
rekrutacja stała

Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max"

https://maryimax.pl/

Miejsce wolontariatu

cały Wrocław

Kategoria

zdrowie

Wiek

wolontariat dla osób od 16 roku życia

Osoba do kontaktu

Kinga Wojaczek
kontakt@maryimax.pl
516 735 521

Zapisy online

ZOSTAŃ DAWCĄ CZASU! Weź udział w Wolontariacie Koleżeńskim „Mary i Max”

Czy zastanawiałeś_łaś się kiedyś, jak bardzo samotne są często osoby w spektrum autyzmu? Wiesz, że wielu z nich zgłosiło się do naszego programu i teraz czeka na kogoś takiego jak Ty, kto pomoże doświadczyć im co to znaczy mieć kolegę lub koleżankę? Chcesz spełnić marzenie takiej osoby, a przy okazji poznać kogoś fajnego? Zgłoś się do nas i zostań DAWCĄ CZASU! Trwa rekrutacja do nowej edycji programu.

Zadania:

  • Wsparcie koleżeńskie osoby w spektrum autyzmu - regularne spotkania (2 godz. w tygodniu przez 7-8 miesięcy). Poszukujemy osób od 14. do 35. r. ż., które chcą dać trochę swojego czasu osobom w spektrum autyzmu. Nie musisz nic wiedzieć o tych zaburzeniach – wszystkiego dowiesz się na szkoleniu!

Czas trwania:

do ustalenia

Dodatkowe informacje:

W ramach programu weźmiesz udział w dwudniowym szkoleniu wprowadzającym oraz dwóch inspirujących spotkaniach grupowych. W trakcie programu pomagać Ci będzie opiekun – psycholog, do którego będziesz mógł_mogła zawsze się zgłosić po pomoc i radę. Opiekun pomoże Ci nawiązać kontakt z uczestnikiem i zaplanować pierwsze spotkania. Dodatkowo oferujemy Wam na bieżąco vouchery i bilety do miejsc takich jak kawiarnie, kina, teatry czy restauracje, które możecie wykorzystać w trakcie wspólnych spotkań 🙂 Na wolontariat zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Świadczenia i korzyści:

  • Wolontariusze mają zapewnione szkolenie wprowadzające na temat autyzmu.
  • Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie o współpracy.
  • Wolontariusze mają zapewnione ubezpieczenie NNW.