Przejdź do treści

Oferty

Ikona kategorii DzieciIkona kategorii Osoby z niepełnosprawnościamiIkona kategorii Seniorzy
rekrutacja stała

Fundacja Dr Clown

https://www.drclown.pl/zaangazuj-sie/zostan-wolontariuszem

Miejsce wolontariatu

cały Wrocław

Kategoria

dzieci
osoby z niepełnosprawnościami
seniorzy

Wiek

wolontariat dla osób od 18 roku życia

Osoba do kontaktu

Agnieszka Pawlaczek
agnieszka.pawlaczek@drclown.pl
502 108 395

Zapisy online

Doktorzy Clowni poszukiwani!

Zostań Wolontariuszem Fundacji Dr Clown! W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu! Jeżeli masz ukończone 18 lat, aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub jesteś gotowy wykonać je w najbliższym czasie oraz zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem, dołącz do nas!

Zadania:

  • Po przeszkoleniu z "terapii śmiechem" wolontariusz tworzy postać Doktora Clowna - własne narzędzie pracy. Kompletuje strój i opanowuje elementy sztuki cyrkowej, iluzji, improwizacji. Z zespołem wyrusza do szpitala oraz innych placówek. Wizyty odbywają się parami, grupami. To dobrze spędzony czas!

Czas trwania:

01.01.2024 - 01.01.2025

Dodatkowe informacje:

Zastanów się, co możesz dać innym i dołącz do Doktorów Clownów! Od wolontariuszy oczekujemy aktualnych badań do celów sanitarno-epidemiologicznych, zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem, wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego. Wolontariat trwa minimum 2 godziny w tygodniu, 2 razy w miesiącu w wybrany dzień zgodnie z grafikiem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lub facebookowym profilu Fundacji.

Świadczenia i korzyści:

  • Jako Doktor Clown będziesz:
  • realizować „terapię śmiechem”, rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tam, gdzie najbardziej jej potrzeba,
  • poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi,
  • uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach,
  • zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności.