Przejdź do treści

Oferty

Ikona kategorii Edukacja i wychowanieIkona kategorii KulturaIkona kategorii Seniorzy
rekrutacja do:
15.12.24

Fundacja Ładne Historie

https://www.placgrunwaldzki.com

Miejsce wolontariatu

do ustalenia/szczegóły w ofercie

Kategoria

edukacja i wychowanie
kultura
seniorzy

Wiek

wolontariat dla osób od 16 roku życia

Osoba do kontaktu

Grzegorz Grecas
wolontariat.wroclaw@ladnehistorie.pl
71 757 15 87

Zapisy online

Wolontariat w Centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA

Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, osób chętnych do działania i gotowych do zaangażowania w aktywności realizowane na osiedlu Plac Grunwaldzki. Niezależnie od charakteru współpracy – cyklicznie czy jednorazowo, stwarzamy możliwość zdobywania doświadczenia i udziału w ciekawych inicjatywach organizowanych dla i wspólnie z lokalną społecznością osiedla. Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, do zaangażowania się w inicjatywy realizowane w ramach Plac Grunwaldzki OD NOWA. Działamy na rzecz różnych grup: dzieci i młodzieży, młodych dorosłych, rodzin, osób starszych i społeczności ukraińskiej.

Zadania:

  • Wsparcie akcji animacyjnych i edukacyjnych o charakterze sąsiedzkim, partycypacyjnym czy kulturalnym, odbywających się na osiedlu np. pikników, spotkań na podwórkach, pomoc przy wydarzeniach w Centrum Aktywności Lokalnej, a także dystrybucja materiałów promocyjnych na terenie osiedla i miasta.

Czas trwania:

15.04.2024 - 31.12.2024

Dodatkowe informacje:

Zadania są w częściowo terenowe, w tym zawieszenie plakatu w lokalu ale także bramach budynków mieszkalnych. Dobrze mieć otwartość na specyfikę Śródmieścia charakteryzującego się dużym zróżnicowaniem społecznym. Mile widziane osoby lubiące pracę z ludźmi i uczestniczące w wydarzeniach kulturalnych Wrocławia.

Świadczenia i korzyści:

  • Zdobycie nowych doświadczeń w pracy w sektorze NGO, pracy w zespole, organizacji wydarzeń. Zapewniamy umowę wolontariacką, zaświadczenie o odbytym wolontariacie i rekomendacje.