Przejdź do treści

Pierwsza pomoc – szkolenie dla wolontariuszy

Grafika do szkolenia "Pierwsza pomoc - szkolenie dla wolontariuszy"

Praktyczne szkolenie z podstaw pierwszej pomocy to propozycja dla wszystkich wolontariuszy oraz koordynatorów i liderów wolontariatu, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę, przećwiczyć na fantomie zasady udzielania wsparcia w sytuacjach nagłych, przełamać swój strach przed udzielaniem pierwszej pomocy. Szczególnie polecamy osobom, które działają lub zamierzają działać wolontariacko w organizacjach i placówkach takich jak hospicja, domy pomocy społecznej, domy dziecka, podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych. Szkolenie realizowane w ramach wydarzenia „Wolontariat – na zdrowie”.

Szkolenie odbędzie się 23 listopada (czwartek), godz. 17:00-21:00 w Auli Przestrzeni Trzeciego Wieku na pl. Solidarności 1/3/5 (4 piętro).  Instruktorami będą aktywni ratownicy medyczni i ratownicy wodni oraz specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Szkolenie realizowane we współpracy z Wrocławską Akademią Pierwszej Pomocy

Celem szkolenia jest wsparcie i rozwój kompetencji wolontariuszy i wolontariuszek, działających we wrocławskich organizacjach pozarządowych, instytucjach miejskich, instytucjach kultury oraz promocja idei wolontariatu.

Tematyka szkolenia:
– Resuscytacja krążeniowa z użyciem AED.
– Sytuacje szczególne (napad drgawkowy, zadławienie, krwotok z nosa, zawał mięśnia sercowego, utrata przytomności, cukrzyca).
– Urazy (złamania, zwichnięcia, oparzenia, rany, wypadki komunikacyjne).

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

Zapisy zakończone, w celu zapisania się na listę rezerwową prosimy o kontakt mailowy: centrum@wolontariat.wroclaw.pl