Przejdź do treści

Podsumowanie 30. edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Logo 30 edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

15 maja 2024 roku poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w 30. edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jubileuszowy finał był okazją do docenienia szkolnych Wolontariuszy i Wolontariuszek, a także osób, które od lat związane są z organizacją konkursu i tworzą jego historię we Wrocławiu.

Specjalne podziękowania trafiły także do opiekunów szkolnych grup i kół wolontariatu – nauczycieli, którzy motywują uczniów do wolontariackiej aktywności. Uroczystość w Sali Wielkiej Ratusza swoją obecnością uświetnili m. in. Przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia Agnieszki Rybczak, Dolnośląska Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek, Dyrektor Departamentu Edukacji UM Wrocławia Jarosław Delewski i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu Bohdan Aniszczyk. Gratulacje i nagrody z rąk Pana Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka odebrali wyjątkowo zaangażowani i aktywni wolontariusze ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Laureatami i Laureatkami „Ośmiu Wspaniałych” zostali:
Maria Sztyglic Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu – reprezentantka Wrocławia podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu.
Hanna Chładzińska z LO Nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
Paweł Grucela z ZSE-A Wrocław
Matylda Jagodzińska z Liceum Ogólnokształcące nr VIII we Wrocławiu im. Bolesława Krzywoustego
Mariia Kryshtanovska z ZSE-A Wrocław
Olga Laskowska z Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu
Artur Łazarski z Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.
Jędrzej Mastyna z Liceum Ogólnokształcące nr II im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

W kategorii indywidualnej „Ósemka” wyróżnienie otrzymały:
Natalia Chrzanowska z Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej
Marta Witkowska z BAZA – Centrum Aktywności Outdoorowych Fundacji Imago
Urszula Zimoch ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu

W kategorii grupowej Ósemeczki-Grupy wyróżnienie otrzymali:
Grupa „Pomocne Serca” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu
Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie Serca” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Stanisława Maczka we Wrocławiu
Grupa „Mała Ósemeczka” ze Szkoła Podstawowa nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu
Grupa „Arkowicze” z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Arka”

W kategorii grupowej Ósemki-Grupy wyróżnienie otrzymali:
Szkolny Klub Wolontariatu „Chcę pomagać” ze Szkoła Przysposabiająca do Pracy FECDiE
Grupa „Złota Jedenastka” z Liceum Ogólnokształcące nr XI im. Stanisława Konarskiego we Wrocławiu
Szkolne Koło Wolontariatu LOXIV z Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej
Wolontariat Misyjny z Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu
Grupa „Daj siebie innym” z Wolontariat Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu
Grupa „Młodych Talentów SU” z Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu

Pamiątkowy folder dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.