Każdego dnia walczymy o to, aby ostatni etap życia naszych podopiecznych był przepełniony godnością, radością i spokojem. Jednym z najważniejszych miejsc w naszym Hospicjum jest ogród. To tutaj chorzy na wózkach inwalidzkich, czy specjalistycznych łóżkach, spędzają czas, aby choć na chwilę odetchnąć świeżym powietrzem, poczuć ciepło słońca na twarzy i co najważniejsze – odciągnąć myśli od choroby, cierpienia i lęku przed śmiercią. Budynek Hospicjum otacza prawie dwuhektarowy zielony teren i nie mamy ogrodnika – o porządek i rośliny dbają Wolontariusze.
Wolontariat w hospicyjnym ogrodzie
