Listopad 2015

Fundacja L'ARCHE

Fundacja L'ARCHE wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną, głównie prowadząc dla nich małe, rodzinne domy, w których mieszkają wraz z asystentami, czyli opiekunami-przyjaciółmi. Każdy ma swoje zadania, obowiązki domowe, razem tworzą jedną wspólnotę, w której wzajemnie się o siebie troszczą i kształtują, a przede wszystkim przyjaźnią.

AIESEC zaprasza na wolontariat zagraniczny

Global Citizen to międzynarodowy program wolontariatów zagranicznych dla studentów zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem nowych miejsc i dzieleniem się swoją kulturą. Projekty w ramach programu realizowane są w czterech obszarach: HEALTH, SOCIAL MARKETING, CULTURE&EDUCATION, ENVIRONMENT. Oparte są na edukacji kulturowej, językowej, rozwijaniu przedsiębiorczości, umiejętności miękkich oraz edukacji dotyczącej wzrostu świadomości na temat problemów globalnych.
Projekty trwają od 6 do 8 tygodni.

V Miejskie Dni Wolontariatu za nami!

V Miejskie Dni Wolontariatu to efekt współpracy Miejskiego Centrum Wolontariatu i międzynarodowych firm wrocławskich. Tegoroczna edycja trwała od 5 października do 14 listopada. W ramach wydarzenia odbyło się 30 bezpłatnych szkoleń, w których udział wzięło 356 uczestników, zarówno wolontariuszy, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych. 

Kariera z różnych perspektyw

W dzisiejszych czasach znalezienie wymarzonej pracy jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Trenerka z Credit Suisse pokazała uczestnikom, jak mogą to osiągnąć. Pierwszym krokiem było ustalenie aktualnego etapu swojej kariery oraz znalezienie mocnych stron w odniesieniu do wykonywanej pracy. 

Strony