luty 2016

Partnerzy projektu "Wspieram Wrocław"

Uczestnictwo w  projekcie “Wspieram Wrocław” to nie tylko realizacja ciekawych zadań (o których możecie poczytać tutaj). Dla wolontariuszy przygotowano również system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu.

Poniżej przedstawiamy Partnerów, dzięki którym możemy nagradzać uczestników pierwszej edycji projektu “Wspieram Wrocław”:

Projekt "Wspieram Wrocław" z prespektywy wolontariusza - Magda

Wolontariat to poświęcenie czasu i energii na rzecz społeczności lokalnej. To oddanie swojego własnego czasu innym, osobom spoza rodziny. Jest to działalność bezpłatna. Wolontariusz to osoba, która bez przymusu, z własnej woli i bez wynagrodzenia wykonuje dobrowolnie, bezpłatnie i świadomie pracę na rzecz innych. 

Tak więc dlaczego wolontariat? Skąd pomysł na projekt “Wspieram Wrocław” i bycie wrocławskim wolontariuszem?

Projekt "Wspieram Wrocław" - kolejna integracja!

Pomysłów na sobotnie wieczory prawdopodobnie powstało już wielokrotnie więcej, niż jesteśmy w stanie wypróbować przez całe życie. Biorąc to pod uwagę warto co tydzień próbować nieszablonowych rozwiązań. Do nich niewątpliwie można zaliczyć wizytę w PadBarze, której spróbowali wspólnie uczestnicy projektu “Wspieram Wrocław” na spotkaniu integracyjnym 20 lutego.

Zuzanna Talik - Sue Coaching, coachingthesoul.wordpress.com

Projekt "Wspieram Wrocław". Warsztat "Motywa(k)cja – czyli jak się motywować do efektywnego działania?"

Szary, ponury dzień, niskie ciśnienie, ludzie w płaszczach i z parasolami przemierzają niespiesznie wrocławskie chodniki, a w tramwajach słychać pokasłujących ludzi i miarowy stukot metalowych kół, odbijający się głuchym echem z tyłu głowy, wprawiający w trans i apatię... W takie dni często jedyną myślą bywa zaszycie się w ciepłym łóżku i przeczekanie ponurego okresu. Czy to wszystko, co możemy zrobić?

Dolnośląski Festiwal Wolontariatu

Projekt “Wspieram Wrocław”. Przykładowe zadania, w które angażowali się uczestnicy I edycji projektu

 Na uczestników projektu “Wspieram Wrocław” czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia. Poniżej przedstawiamy wybrane zadania w które angażowali się wolontariusze z pierwszej edycji projektu.