Projekt "Wspieram Wrocław". Sposób na nieprzeciętną karierę!

Pracujący na cały etat Polak spędza ponad 70 tysięcy godzin w miejscu zatrudnienia, co odpowiada okresowi ponad 8 lat nieprzerwanego, całodobowego wykonywania swojego zawodu. Dla jednych ten fakt pozostanie obojętny lub okaże się ciekawy, inni odczytają go jak wyrok. Może nadszedł czas na zmiany? Odpowiedzi na to oraz na wiele innych pytań, dotyczących swojego rozwoju zawodowego szukali uczestnicy projektu "Wspieram Wrocław", którzy 12 stycznia 2016 wzięli udział w szkoleniu "Rozwijaj swoją karierę".

Szkolenie „Rozwijaj swoją karierę” zorganizowane w WCRS w styczniowe popołudnie zgromadziło grupę wolontariuszy ciekawych nowego spojrzenia na pracę. Po przedstawieniu się grupie każdy z uczestników uważnie śledził przebieg warsztatów. Poznany cykl rozwoju pracownika pozwolił każdemu na określenie w jakim miejscu swojej kariery się znajduje i jakie ma możliwości działania. Informacja o czynnikach warunkujących wybory zawodowe pozwoliła na utworzenie listy własnych atutów. Poznanie podstawowych motywatorów oraz obszarów zainteresowań umożliwiło uczestnikom lepsze poznanie wartości, jakimi kierują się przy podejmowaniu decyzji. Oprócz wiedzy, kluczem do rozwoju jest samoświadomość i zrozumienie swojej dotychczasowej drogi, dlatego każdy mógł przedyskutować i przedstawić własne decyzje zawodowe drugiej osobie oraz wspólnie je ocenić.

Po ocenie przeszłości i uświadomieniu sobie teraźniejszości, na szkoleniu przyszedł czas na spojrzenie w przyszłość. Zwieńczeniem szkolenia była próba samodzielnego stworzenia Planu Rozwoju Zawodowego. Nieocenioną pomocą okazały się modele rozwoju kariery i model SMART, służący definiowaniu i osiąganiu postawionych celów.

Otwartość prowadzącej - Małgorzaty Kledzik oraz samych uczestników sprawiła, że szkolenie „Rozwijaj swoją karierę” było nie tylko okazją do zdobycia pomocnej wiedzy, ale przede wszystkim momentem refleksji nad własnym położeniem i uświadomieniem swoich potrzeb i dążeń. Dzięki temu pytanie o zmiany, postawione każdej osobie z pewnością okaże się nieco łatwiejsze.

Tekst: Krzysztof Mrozek

Tagi: