Rekrutacja do IV edycji projektu "Wspieram Wrocław"

Chcesz aktywnie i wartościowo spędzić wolny czas w mieście? Masz motywacje do działania? Chcesz doskonalić siebie? Zaangażuj się w projekt na rzecz Wrocławia. Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Projekt „Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę współtworzenia przez wrocławian działań miejskich. W zamian za zaangażowanie w wolontariat oferowany jest uczestnikom  pakiet szkoleniowy i motywacyjny, dzięki któremu uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W wyniku procesu rekrutacji zostanie wyłonionych maksymalnie 40 osób. 
Zgłoszenia można wysyłać od 6 do 30 marca 2017 r. Czwarta edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od kwietnia do października 2017 r. i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału
w projekcie jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia
w okresie 6 miesięcy.

Na wolontariuszy czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia. W zależności od swoich zainteresowań, uczestnicy mogą zaangażować się w jednodniową pomoc przy konkretnych wydarzeniach (zadania krótkoterminowe) lub pomagać przy długofalowych projektach (zadania długoterminowe). W ofercie zadań przygotowanych dla wolontariuszy znajdują się zadania weekendowe, jak i te z możliwością zdalnego wykonania, jednakże istotny jest fakt, iż większość zadań długoterminowych realizowana jest w standardowych godzinach pracy w tygodniu roboczym (8:00-16:00). 
O przykładowych zadaniach realizowanych przez uczestników pierwszej edycji projektu „Wspieram Wrocław” można poczytać tutaj.

Dodatkowo dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje wolontariuszy, dający im możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich możliwości czasowych i zainteresowań. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość zdobycia cenionego przez pracodawców doświadczenia z zakresu planowania, organizacji i koordynacji wydarzeń, przygotowywania i prowadzenia warsztatów czy szkoleń, a także umożliwia pozyskanie wielu cennych kontaktów oraz nawiązanie nowych znajomości.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się tutajtutaj oraz na Facebooku.

Przykładowe szkolenia, w których brali udział uczestnicy poprzednich edycji projektu „Wspieram Wrocław”:

Regulamin projektu „Wspieram Wrocław” jest dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (wydłużenia lub skrócenia) terminu rekrutacji.
Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Tagi: