Rekrutacja do V edycji projektu "Wspieram Wrocław"

Wspieram Wrocław
V edycja

Chcesz wypełnić swój wolny czas? Zaangażuj się w projekt na rzecz Wrocławia. Ruszyła rekrutacja do piątej edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Projekt „Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę współtworzenia przez osoby mieszkające we Wrocławiu działań miejskich. W zamian za zaangażowanie w wolontariat oferowany jest uczestnikom pakiet szkoleniowy i motywacyjny, dzięki któremu uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W wyniku procesu rekrutacji zostanie wyłonionych maksymalnie 40 osób. 
Zgłoszenia można wysyłać  do 15 października 2017 r. Piąta edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od  października 2017 r. do kwietnia 2018 r.  i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału w projekcie oraz otrzymania certyfikatu jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia  w okresie 6 miesięcy.

Na wolontariuszy czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia. W zależności od swoich zainteresowań, uczestnicy mogą zaangażować się w jednodniową pomoc przy konkretnych wydarzeniach (zadania krótkoterminowe) lub pomagać przy długofalowych projektach (zadania długoterminowe). W ofercie zadań przygotowanych dla wolontariuszy znajdują się zadania weekendowe, jak i te z możliwością zdalnego wykonania, jednakże istotny jest fakt, iż większość zadań długoterminowych realizowana jest w standardowych godzinach pracy w tygodniu roboczym (8:00-16:00). 
O przykładowych zadaniach realizowanych przez uczestników pierwszej edycji projektu „Wspieram Wrocław” można poczytać tutaj.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich możliwości czasowych i zainteresowań. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość zdobycia cenionego przez pracodawców doświadczenia z zakresu planowania, organizacji i koordynacji wydarzeń, przygotowywania i prowadzenia warsztatów czy szkoleń, a także umożliwia pozyskanie wielu cennych kontaktów oraz nawiązanie nowych znajomości.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się tutajtutaj oraz na Facebooku.

Przykładowe szkolenia, w których brali udział uczestnicy poprzednich edycji projektu „Wspieram Wrocław”:

Regulamin projektu „Wspieram Wrocław” jest dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (wydłużenia lub skrócenia) terminu rekrutacji.
Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Tagi: