Wolontariusze "Wspieram Wrocław" w mikołajkowej akcji

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie można spotkać elfy Świętego Mikołaja, to podpowiem, że w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Tam bowiem od 6 do 8 grudnia odbywały się Mikołajkowe Lekcje Muzealne, w których udział brali uczniowie szkół i przedszkoli oraz pomocnicy Świętego Mikołaja – wolontariusze. Organizatorzy wydarzenia stworzyli przecudowną atmosferę i przygotowali masę ciekawych zajęć, aby dostarczyć dzieciom niezapomnianych przeżyć. Dzieciaki rozpierała energia i dobry nastrój, który udzielił się wszystkim wokół. W tej świątecznej atmosferze powstały niezwykłe ozdoby choinkowe, magiczne wycinanki, barwne ilustracje i wiele, wiele innych niepowtarzalnych dzieł sztuki. Nie mogło się również obyć bez wspólnego pisania listów do Mikołaja. Maluchy z zapałem notowały, jaką wymarzoną zabawkę pragną znaleźć pod choinką. Ale zajęcia, prócz ogromnej dawki śmiechu, składały się także z części edukacyjnej, wplecionej w program wydarzenia w taki sposób, że stanowiły prawdziwą formę rozrywki.

,,Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani prowadzącej, która opowiadała krótką historię znaczków i pokazywała je w tak ciekawy sposób, że nawet i ja niezwykle się w to wciągnęłam!” – wspomina Magda, jedna z wolontariuszek. Warsztaty z filatelistyki nie kończyły się jednak tylko na części teoretycznej. ,,Później wszystkie dzieci zajęły się projektowaniem swoich własnych znaczków, które naprawdę mnie urzekły. Rysowały choinki, Mikołaje, prezenty, a nawet ogromne, śnieżne kule. Każdy ze znaczków miał swój własny, oryginalny styl, z którego czasem trudno było odgadnąć, co mały autor miał na myśli”. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że taka forma zajęć jest świetnym pomysłem na to, żeby dzieci spędziły czas kreatywnie i wesoło.

autor: Magdalena Rupp

 

 

Tagi: