Wolontariusze "Wspieram Wrocław" na Balu Dobroczynnym

Dnia 3 lutego 2018 r. odbył się XIV Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów, który miał na celu wsparcie działań Fundacji Opieka i Troska oraz Pawilonu Korczaka przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Wolontariusze projektu ,,Wspieram Wrocław" mieli niezwykłą przyjemność przyczynić się chociaż w niewielkim procencie do sukcesu tego znamienitego przedsięwzięcia. Wchodzące pary były zawsze witane przez prezydencką parę i odprowadzane z kieliszkami szampana przez wolontariuszy z Sekcji Wprowadzania do stolików oznaczonych odpowiednimi numerami. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wykwintna elegancja: wyszukane suknie, garnitury i smokingi. Prezenter w parze z drugim prowadzącym bardzo dobrze utrzymywali atmosferę wyjątkowości wydarzenia. Wpłynęło to bardzo pozytywnie na nastawienie zgromadzonych gości do licytacji. W czasie aukcji bardzo pomocni okazali się wolontariusze, którzy zgłaszali kwoty podawane przez licytujących. Goście wykazali fantastyczną chęć wsparcia projektu poprzez szczodre i wysokie sumy przebijanych kwot. Podczas przetargu można było m.in. nabyć tradycyjny bukiet, wino z Watykanu ze stołu papieża Jana Pawła II, wrocławskiego krasnala, który odbył podróż w kosmos, koszulkę Roberta Lewandowskiego, strój Agnieszki Radwańskiej z igrzysk, a nawet kawałek oryginalnego futra Ewoka z planu Gwiezdnych Wojen. Pojawiła się również kilogramowa srebrna moneta okolicznościowa, którą Mennica Polska zaoferowała się zdublować, kiedy dwie osoby licytowały ją do aż do 130 tysięcy, aby oboje otrzymali licytowany przedmiot by zebrać więcej funduszy na wsparcie organizacji dobroczynnych. Piękne tańce z pełnym parkietem, oficjalne podziękowania gościom razem z wręczaniem im dzieł sztuki, prezentacje oraz koncert - te atrakcje dodatkowo uświetniły cała uroczystość.
Gama ludzi w wolontariacie była niezwykle bogata i różnorodna, począwszy od ludzi z pierwszych klas szkoły średniej do 25-latków, którzy zgłosili się, aby obejrzeć organizację takich wydarzeń od wewnątrz, dla doświadczenia w ich pracy jako przyszli organizatorzy. Połączyło ich jedno - każdy z nich z radością poświęcił czas i włożył całe serce w pomoc w zorganizowaniu wydarzenia o tak szlachetnym celu.

Autor: Magdalena Rupp