Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną nieuleczalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół stanowi personel medyczny, terapeutyczny, psychologiczny, administracyjny oraz osoby duchowne, które mają wieloletnie doświadczenie w opiece paliatywnej nad małym pacjentem. Troszczymy się również o całą rodzinę i zdrowe rodzeństwo. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku. W chwili obecnej opiekujemy się ponad setką małych pacjentów z terenu województwa dolnośląskiego. Posiadamy filie działające dla regionów Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca i Kłodzka, które zapewniają bezpieczeństwo i krótki czas dojazdu do dzieci zamieszkałych w dużej odległości od Wrocławia.

Jesteśmy największą jednostką tego typu w województwie.

Podstawowym celem naszego stowarzyszenia jest wspieranie rodzin dzieci nieuleczalnie chorych zamieszkałych na Dolnym Śląsku poprzez:

- zapewnienie dziecku profesjonalnej opieki paliatywnej obejmującej pomoc medyczną (lekarsko-pielęgniarską), psychologiczną, duchową, wolontariacką i socjalną (hospicjum domowe),
- wsparcie rodziców, którzy o chorobie dziecka dowiedzieli się w okresie ciąży (hospicjum perinatalne),
- pomoc rodzinom w okresie żałoby po stracie dziecka (grupa wsparcia).

Strona www:
https://formuladobra.pl
Kontakt
Agnieszka Smakulska
Telefon: 509417425
Adres e-mail: wolontariat@formuladobra.pl

Kontakt

Telefon: 509417425
Adres e-mail: wolontariat@formuladobra.pl

Adres

Bujwida 47
50-368 Wrocław

____________________________________

za treść i formę opisu odpowiada dana instytucja