Przejdź do treści

Wolontariusz (K/M) z językiem ukraińskim lub rosyjskim poszukiwany
Szkoła Podstawowa nr 45 (Zespół Szkół nr 9) we Wrocławiu

Opis:

Szkoła Podstawowa nr 45 (Zespół Szkół nr 9) we Wrocławiu (Sępolno) pilnie poszukuje wolontariusza lub wolontariuszy (K/M) do wsparcia w nauce ucznia obcojęzycznego. Chłopiec jest uczniem klasy 4, pochodzi z Ukrainy i dopiero uczy się języka polskiego. Wyzwaniem jest dla niego rozumienie poleceń nauczycieli i treści lekcji, a nauka zdalna jest dodatkowym utrudnieniem, co prowadzi do coraz większych zaległości chłopca.

Zadania:

  • pomoc w lekcjach
  • tłumaczenie z języka polskiego na ukraiński

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Potrzebna jest pomoc w lekcjach i w ich tłumaczeniu, dlatego wolontariusz powinien znać dobrze język polski oraz ukraiński lub rosyjski. Wolontariusz wspierałby ucznia najchętniej w godzinach lekcyjnych, do wyboru w zależności od dostępności: poniedziałek: 9:50-14:30 wtorek: 8:55-13:30 środa: 8:55-13:30 czwartek: 8:00-12:30 piątek: 8:00 – 13:30 Wolontariat może odbywać się w budynku szkoły (ul. Krajewskiego 1, Wrocław) lub w domu chłopca.

Korzyści dla wolontariusza:

  • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w środowisku wielokulturowym i edukacji międzykulturowej
  • doświadczenie w pracy indywidualnej z dziećmi i młodzieżą
  • zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Edukacja i wychowanie

Tagi:

Kontakt:

Małgorzata Knychas
sekretariat.zs09@wroclawskaedukacja.pl
tel: brak

Zobacz również

2021-09-01
Kultura
Dołącz do zespołu wolontariatu w Narodowym Forum Muzyki i zyskaj niezwykłe doświadczenia. Chcesz poznać funkcjonowanie naszej instytucji od podszewki, lubisz kontakt z ludźmi, chcesz przebywać w przestrzeni wypełnionej muzyką? Zapraszamy do nas! Przed zbliżającym się sezonem artystycznym 2021/2022 oraz Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego szukamy wolontariuszek i wolontariuszy do Zespołu Obsługi Widowni.
2021-07-01
Kultura
Fundacja Ludzie są Najważniejsi prowadzi ogólnopolskie projekty mające na celu dbanie o miejsca pamięci osób zasłużonych dla lokalnej społeczności lub kraju. Wszelkie podejmowane zadania w ramach Fundacji opierają się na takich wartościach jak: szacunek, partnerstwo, odpowiedzialność, patriotyzm, transparentność, pasja.