Przejdź do treści

Wolontariusz (K/M) z językiem ukraińskim lub rosyjskim poszukiwany
Szkoła Podstawowa nr 45 (Zespół Szkół nr 9) we Wrocławiu

Opis:

Szkoła Podstawowa nr 45 (Zespół Szkół nr 9) we Wrocławiu (Sępolno) pilnie poszukuje wolontariusza lub wolontariuszy (K/M) do wsparcia w nauce ucznia obcojęzycznego. Chłopiec jest uczniem klasy 4, pochodzi z Ukrainy i dopiero uczy się języka polskiego. Wyzwaniem jest dla niego rozumienie poleceń nauczycieli i treści lekcji, a nauka zdalna jest dodatkowym utrudnieniem, co prowadzi do coraz większych zaległości chłopca.

Zadania:

  • pomoc w lekcjach
  • tłumaczenie z języka polskiego na ukraiński

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Potrzebna jest pomoc w lekcjach i w ich tłumaczeniu, dlatego wolontariusz powinien znać dobrze język polski oraz ukraiński lub rosyjski. Wolontariusz wspierałby ucznia najchętniej w godzinach lekcyjnych, do wyboru w zależności od dostępności: poniedziałek: 9:50-14:30 wtorek: 8:55-13:30 środa: 8:55-13:30 czwartek: 8:00-12:30 piątek: 8:00 – 13:30 Wolontariat może odbywać się w budynku szkoły (ul. Krajewskiego 1, Wrocław) lub w domu chłopca.

Korzyści dla wolontariusza:

  • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w środowisku wielokulturowym i edukacji międzykulturowej
  • doświadczenie w pracy indywidualnej z dziećmi i młodzieżą
  • zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Edukacja i wychowanie

Tagi:

Kontakt:

Małgorzata Knychas
sekretariat.zs09@wroclawskaedukacja.pl
tel: brak

Zobacz również

2021-03-03
Kultura
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie wziąć udział w tworzeniu i praktykowaniu nowych rozwiązań pracy z dziełem, artystą i publicznością podczas międzynarodowych wydarzeń, poświęconych sztuce mediów - Biennale WRO 2021 REVERSO. W ramach Przewodów Sztuki chcemy wspólnie z wolontariuszami wypracować nowatorskie metody budowania relacji między dziełami sztuki a ich odbiorcami.
2020-06-18
Edukacja i wychowanie, Kultura

Celem kampanii społecznej "Wrocław na językach świata" jest umożliwienie obcokrajowcom przebywającym we Wrocławiu bezpłatnej nauki języka polskiego. Spotkania językowe prowadzone są przez mieszkańców Wrocławia - Wolontariuszy w ponad 70 miejscach udostępnianych bezpłatnie przez Partnerów kampanii (restauracje, kawiarnie, miejsca udostępniane przez samorząd, ngo, kościoły i związki wyznaniowe).